
1. Szerinted a mindfulness: buzzword vagy ...?
Az életünkben való tudatos jelenlét, lelassulás, befelé figyelés, önmagunkkal és másokkal törődés, valamint a lényegesre való fókuszálás pszichés és mentális működésünk alappillére kell, hogy legyen. Jó esetben erre – ha előbb nem is, de bizonyos életkor elérésével és bizonyos élethelyzetek megtapasztalásával – rájövünk. A mindfulness manapság nagyon divatos szó, talán időnként úgy érezhetjük, hogy túl sokat halljuk, így akár elcsépeltnek vagy éppen megfoghatatlannak is tűnhet. Lehet nagyon erős spirituális megközelítése is, de én azt hiszem a lényeg a szemlélet, ami a megfigyelésen és elfogadáson alapul.
2. Mit jelent nálatok vállalati szinten a mindfulness? Vannak speciális programjaitok?
Nálunk a GE-ben sok olyan globális vagy akár helyi program létezik, mely segíti az önmagunkra figyelés, a testi-lelki egyensúlyunk fontosságának és az elfogadás-befogadás vállalati kultúránkba való épülését.
Figyelünk a dolgozóink jóllétére, HealtAhead önkéntes csapataink számos lehetőséggel, applikációval vagy aktív programmal, gyakorlati tippekkel, stresszkezelési és meditációs technikákkal, jógaórákkal segítik többek között a mindfulness alapelveinek elsajátítását és gyakorlását is. Büszkék vagyunk rá, hogy itt Magyarországon ingyenes life coaching szolgáltatást nyújtunk azon kollégáink számára, akik lelki problémáik, elakadásaik megoldásában segítséget keresnek.
Globális cégként úgy gondolom a létező minden szempontból sokszínű cég vagyunk, mások és a különbözőség elfogadása pedig alapvető kulturális működésünk része.
3. Miért fontos ezzel vezetőként foglalkozni?
Vezetőként felelős vagy az embereidért, a közösségért, a környezetedért és természetesen önmagad belső egyensúlyáért is. Vezetőként kultúrát építünk, alakítunk, melynek szerves része az a viselkedési attitűd, ahol teljes figyelmünkkel jelen tudunk lenni, ítélkezés mentesen, kíváncsisággal és kellő tudatossággal, ítélkezés nélkül.
4. Hogyan tudod motiválni a hajtós időszakokban (pl. december) kollégáidat, hogy nem csak túléljék, hanem megéljék a pillanatokat?
Ilyenkor év végén különösen fontos, hogy megálljunk egy pillanatra és visszatekintsünk a mögöttünk levő időszakra, annak eredményeire és tanulságaira. De az egész év során lényeges, hogy örüljünk és ünnepeljünk, amikor van rá időnk. Értékeljük, amit elértünk, tudatosítsuk és meglássuk mindazt, amit sikerült előre mozdítanunk vagy amit éppen nem sikerült, de tanultunk belőle.
5. Mivel búcsúzol csapatodtól a karácsonyi időszak előtt?
Szeretem személyre szólóan elismerni és megköszönni mindenki erőfeszítéseit. A kollégáimat arra kérem, hogy felejtsék el a munkahelyet az ünnepek alatt és az igazán lényeges dolgokra fordítsák a figyelmüket.


