Az előző interjúalany kérdése Hozzád: Melyik országba utaznál el a legszívesebben?
Sajnos eddig kevés országba juthattam el, így több is a bakancslistámon szerepel. Japán viszont kifejezetten elkezdett érdekelni az elmúlt időben.
Miért választottad a HR szakmát? Mi motivált? Mi vonzott erre a területre?

Eleinte teljesen más karrierútban gondolkodtam, hiszen gazdaságinformatikai diplomám van, és fejlesztőként, majd projektmenedzserként próbáltam ki magam. Utóbbi során kaptam egyre több HR-hez kapcsolódó feladatot, így szerettem meg ezt a szakmát, amit végül teljes feladatként kezdtem ellátni. Motivált, hogy segíthessek másoknak, elvégre szívügyem, hogy a munkavállalók jól érezzék magukat a vállalatnál.
Melyek azok a kihívások, amelyekkel szembesültél a pályád kezdetén, és hogyan kezelted azokat?
A Covid-időszakban még kevés tapasztalatom volt az interjúztatásban, és sajnos a tragédiákat is meg kellett tanulnom kezelni a jelölteknél. A másik kihívás számomra az volt, hogy a home office munkavégzés mellett hogyan tudok kapcsolódni a munkatársaimhoz.
Mi a kedvenc HR tevékenységed, mit szeretsz igazán a munkádban?
A HR-en belül kedvencem minden olyan dolog, ami a munkavállalói jólléthez kapcsolódik, mert ennek során tudok pozitív változásokat hozni a munkahelyi környezetben.
Mi a célod, a karriervágyad?

Szeretnék folyamatosan jobb lenni önmagamnál.
Miben érzed magad tehetségesnek, amit a munkád során is hasznosíthatsz?
Nem tehetségnek mondanám, mivel fejlesztőként végeztem, tudom, melyik kifejezés mit jelent, ezáltal sokkal egyszerűbb a recruitment és a kommunikáció is számomra, és gyakran kapok a toborzás után pozitív visszajelzéseket.
Milyen munkahelyi értékek fontosak számodra, ami nélkül nem választanál egy vállalatot?
Két értéket emelnék ki: az egyik a transzparens kommunikáció, aminek alapja a kölcsönös bizalom. Fontos, hogy nyíltan tudjuk közölni a problémáinkat, ötleteinket, megoldási javaslatainkat, hiszen ezáltal lehet fejlődni. A másik a jó csapatlégkör, ahol jó dolgozni, és mindenki támogat mindenkit.
Mit jelent számodra a jó vezető?
A jó vezető számomra nyíltan kommunikál, közvetlen, de határozott. Nyitott az új ötletekre, mindenkit meghallgat és inspirál, motivál a személyes fejlődésében.
Használsz-e AI-t a munkád során és mit gondolsz a technológiáról, merre vezet a HR-ben?
Igen, van ChatGPT-előfizetésünk, és gyakran használom is. Legfőképp angol nyelvű szövegek megfogalmazására, de volt már, hogy fordításra is. Úgy hiszem, nem tudja majd kiváltani teljes mértékben a munkánkat, hiszen az egyik legfőbb elem a személyes kapcsolódás. Viszont szerintem hosszú távon egy mindennapi eszközként fog megjelenni, és csökkenteni fogja az adminisztrációs időt, így sokkal nagyobb része lesz a munkánknak kreatív.

Mit gondolsz a Z generáció munkaerőpiacra való lépéséről? Miben változtatja meg ez a korcsoport a munkát a jövőben?
Z Gen a szervezetünk neve, ahol jelenleg dolgozom, és az átlagéletkor valahol 25 év körül mozog, így viszonylag nagy tapasztalatom van ezzel a generációval. Másképp gondolkodnak, fontos számukra a munka-magánélet egyensúlya, és hogy rugalmasan tudják végezni a munkájukat. A vállalatoknak ezekhez az igényekhez kell leginkább alkalmazkodniuk, cserébe igazán motivált és jó készségekkel rendelkező fiatalokkal dolgozhatnak együtt.
Mit jelent számodra az ideális work-life balance?
Nálunk a work-life egyensúlyt segíti, hogy akkor dolgozunk, amikor akarunk, és akár teljesen otthonról is végezhetjük a munkánkat. Számomra ez akkor ideális, ha akkor dolgozhatok, amikor a leginkább tudok fókuszálni, ez az utóbbi időben gyakran este 8 óra után van.
Ha egy dolgot megváltoztathatnál a munkaerőpiacon, mi lenne az?
Az első, ami eszembe jutott a kérdéssel kapcsolatban az, hogy jobban támogatnám a gyakornokokat. Az egyetem alatt még diákmunkával valamennyi tapasztalat szerezhető, de manapság még ez is ritka, és az egyetem kihagyásával pedig nem kapnak a fiatalok elég segítséget.

Hogyan látod a HR szerepének változását az elkövetkező években?
Szerintem a HR szerepe a mesterséges intelligencia elterjedésével egyre inkább kreatív, stratégiai gondolkodást kíván majd. De látom a munkahelyi jóllét fontosságának elterjedését is, ami remélem, hogy az elkövetkező években még hangsúlyosabbá válik.
Van-e szakmai példaképed, és ha igen, miért ő?
Szakmai példaképet nem tudnék mondani, többek írásait is szoktam olvasni. A jelenlegi pozíciómban viszont lehetőségem van Kecskés Krisztinától tanulni, akit nagyon jó szakembernek tartok, és nagyon hálás vagyok a segítségéért.
Kit javasolsz következő interjúalanynak és mit kérdeznél tőle?
Varga Reginának szól a kérdés:
Melyik volt életed eddigi kedvenc utazása?


