Hogyan értékeled az elmúlt időszakot Magyarországon a HR oldaláról? Szerinted mi a legnagyobb kihívás jelenleg a HR szakmában?
Lassan az a változás, ha nincs változás. A trendek egyértelműek, csökken a munkaképes munkavállalók száma, nagy a verseny, employee hypermarket van, ezért a bevonzás, megtartás mindenhol kiemelt téma. Ezzel együtt a kollégák folyamatos fejlesztése (kinevelő szervezetből tanuló szervezetté kell válnunk), a tehetségek fejlesztése és helyzetbe hozása, valamint az új munkakultúrákhoz, munkakörülmények való szervezeti és kulturális alkalmazkodás jelent kihívást.
Nekünk most a legnagyobb nehézséget az okozza, hogy tudjuk az újonnan csatlakozó kollégáinkat megtartani, a hibrid munkavégzés mellett hatékonyan menedzselni a beillesztésüket és erősíteni a lojalitásukat.
Mely kiemelt HR kommunikációs megoldás az, amelyet te vagy az általad képviselt vállalat az elmúlt egy évben elért?
Mivel indulni szeretnének a kollégáim, erre nem válaszolnék😊
Szerinted mi várható még a következő fél évben a munkaerőpiacon?
Szerintem nem lesz gyökeres változás a munkaerőhiány mértékében, a hiányszakmák velünk maradnak, az infláció miatt pedig továbbra is nagy lesz a nyomás a munkáltatókon, hogy bért emeljenek.
Milyen HR megoldásokat látnál szívesen a pályázatok között?
Olyan valóban innovatív és kreatív megoldásoknak örülnék a legjobban, amelyek hatékonyan szolgálják a munkáltatói márka megítélését, és amelyek elősegítik a pozitív munkavállalói élményt. Szívesen látnék olyan kommunikációs stratégiákat, amelyek társadalmilag is hasznosak lehetnek, mert támogatják a befogadó kultúrát és a sokszínűség előmozdítását a vállalatban, foglalkoznak a munkavállalók jóllétével vagy a fenntarthatósággal. Érdekelnek a változásmenedzsmenttel, hibrid működéssel kapcsolatos témák is. És persze kíváncsi vagyok a munkavállalók fejlesztésével, tehetséggondozással kapcsolatos megoldásokra is. Hiszem, hogy kis költségvetéssel is nagyot lehet alkotni, ezért remélem, hogy kisebb projektek is elindulnak a versenyen.
Mit tanácsolnál a pályázóknak?
Építsék fel jól a pályázatukat. Mutassák be a helyzetet vagy a problémát, amire a megoldást keresték, meséljék el, hogy miért döntöttek a kiválasztott aktivitás mellett, vázolják fel az akciókat, és az eredményeket támasszák alá adatokkal. Minél objektívebb képet tudnak mutatni a pályázók az eredményeikről, annál könnyebb értékelni a valós teljesítményüket. A pályázatok legyenek jól felépítettek, átláthatók és nem túl hosszúak, de egyben informatívak is.
Mi számodra a legfontosabb szempont a zsűrizés során?
Innováció, hatékonyság, fenntarthatóság.
Véleményed szerint mit kell tennie egy pályázónak, hogy a HRKOMM-on a döntősök közé kerüljön?
A döntőbe meglátásom szerint azok kerülhetnek, akik magas minőségű projekttel neveznek, és hatékonyan tudják azt és az eredményeiket bemutatni. Tartsák szem előtt a verseny céljait, és tegyenek meg mindent annak érdekében, hogy a projektjük kiemelkedjen a többi pályázó közül. Sok sikert kívánok a versenyen való részvételükhöz!
A HRKOMM Awardon a Magyarországon megvalósult, munkáltatói tevékenységhez kötődő kampányokat, kommunikációs aktivitásokat díjazzuk, a versenyre a potenciális és meglévő munkavállalókra, azok családtagjaira, közvetlen és közvetett környezetükre irányuló kommunikációs megoldások nevezését várjuk. A különböző cégek HR-rel és kommunikációval foglalkozó szakemberei, illetve ilyen tevékenységeket végző szolgáltató szervezetek, ügynökségek egyaránt megmutathatják legjobban sikerült munkáikat.
A versenyre olyan HR kommunikációs megoldásokkal lehet nevezni, amely 2022. július 1. és 2023. június 30. közötti időszakban, Magyarországon debütált.
A HRKOMM Award nyertesei (arany, ezüst, bronz) és döntősei pontszerzők a HRPOWER HR/Toplistán és az APEX PR Toplistán.
Projektjeiteket, pályamunkáitokat versenyünkre, első körben 2023. augusztus 25-ig várjuk! További információk és nevezés ide kattintva.


