hero
Becsült olvasási idő: 1 perc
Második alkalommal lett a Rossmann a Legjobb Munkahely

A Rossmann Magyarország második alkalommal nyerte el a Kincentric által végzett munkavállalói elégedettségi felmérés alapján a Legjobb Munkahely címet. Az elismerést a dolgozók 95 százalékának aktív részvételén alapuló 82 százalékos elkötelezettségi szint hozta meg, amely jelentősen meghaladja a magyarországi átlagot, és a legjobban teljesítők sorába emeli a vállalatot.

A Rossmann Magyarország 2022 után, 2024-ben ismét elnyerte a Kincentric Legjobb Munkahely díját, amely a munkavállalói elégedettség és elkötelezettség terén elért kimagasló eredményeit tükrözi. Az idei felmérés május 27. és június 9. között zajlott, amelynek során a közel 2500 fős vállalat valamennyi dolgozóját arra kérték, hogy osszák meg véleményüket a cég működéséről és a munkahelyi légkörről.

Ezek az eredmények születtek a felmérés során

A visszajelzések alapján a felmérés rekordszámú részvételt mutatott: a munkavállalók 95 százaléka töltötte ki a kérdőívet, amely magas részvételi arányra és az elkötelezettség fontosságára utal. A visszajelzések alapján a Rossmann munkatársainak elkötelezettségi szintje 82 százalékos, ami nemcsak a vállalat korábbi eredményeit múlja felül, hanem a magyarországi átlagot is jelentősen meghaladja. Míg utóbbi 58 százalék, ez az érték még a legjobban teljesítő szervezeteknél is csak 70 százalék körül mozog, tehát a Rossmann dolgozóinak elégedettsége mindkét mutatót jelentősen felülmúlja.

A Kincentric felmérésében elért kimagasló eredménynek köszönhetően a Rossmann immár másodszorra nyerte el a Legjobb Munkahely címet. 

„A Kincentric Legjobb Munkahely díj elnyerése ismételten hatalmas elismerést jelent számunkra. Ez a siker nemcsak a cégvezetés és a HR osztály munkájának eredménye, hanem minden egyes kolléga közös teljesítményének is köszönhető” 

– mondta el Németh Kornél a Rossmann ügyvezető igazgatója.

A szervezet ugyanakkor nem dől hátra a siker után sem: a vezetőség bejelentette, hogy a felmérés eredményei alapján fejlesztési pontokat határoznak meg, és akcióterveket készítenek annak érdekében, hogy még tovább növeljék a munkavállalói elégedettséget. 

„A célunk, hogy olyan munkahelyet teremtsünk, ahol mindenki a legjobbat hozhatja ki magából. Munkatársaink visszajelzéseit a jövőben is komolyan vesszük, és továbbra is azon dolgozunk, hogy együtt még sikeresebbek legyünk” 

– tette hozzá Kiss Judit a Rossmann HR vezetője.

A Rossmann Magyarország számára a munkavállalói elégedettség központi kérdés marad, és a jövőben is azon dolgoznak, hogy megőrizzék a vállalat kiváló munkahelyi légkörét, és további sikereket érjenek el a dolgozói elkötelezettség terén.