Iványi Zsuzsanna (Craft) kérdése hozzád: „Hogyan látod a gazdasági változások hatására hogyan alakultak át a munkavállalói igények, elvárások?”
Az elmúlt hónapokban az energiaválság, az infláció, és a szomszéd országban zajló háború a munkavállalók biztonság iránti igényét erõsítették fel. A környezet kiszamíthatatlanságával szemben a munkahelytől várják a stabilitást, törődést, elsősorban a biztos jövő és az anyagi jellegű juttatások kapcsán. Az elmúlt évekhez képest a rugalmasság, home office iránti igények hátrébb szorultak, általánosságban a munka, karrier felé fordulást látjuk a munkaerőpiacon.
1. Milyennek képzeled a tökéletes boldogságot?
Amikor egyensúly van a karrierbeli kihívások és a magánéleti szerepek megélése között.
2. Mitől félsz a legjobban?
A kiégéstől, amikor a belső energiák kimerülnek.
3. Van olyan élő személy, akire felnézel? Miért?
Minden kisgyerekes női vezetőre. Nekem is van két óvodáskorú gyermekem, és nagyon inspirálnak azok, akikkel bajtársak vagyunk ebben a kihívást jelentő szerepben.
4. Van valami, amiben különcnek érzed magad?
A PwC az első munkahelyem, 12 éve kezdtem gyakornokként. Szerencsére a változatosságot megadták a különféle projektek – sok magyar és nemzetközi vállalattal tudtam ezidő alatt együtt dolgozni.

5. Mit szeretsz legjobban magadban?
Nagyon nyitott, kíváncsi ember vagyok, szeretem a kihívásokat, a fejlődést.
6. Mit tartasz a leginkább túlértékelt erénynek?
A zsenialitást. Fontos, hogy valaki tehetséges és hatékony legyen, de ha nincs mögötte stabil emberi háttér, értékrend, akkor akár romboló is tud lenni.
7. Miben vagy a legtehetségesebb?
Alapjaimban együttműködő személyiség vagyok – nehezebb konfliktushelyzeteket is át tudok alakítani konstruktív beszélgetéssé.
8. Milyen tehetségre vágynál a legjobban?
Sosem voltam jó sportoló, egyszer olyan szívesen kipróbálnám, milyen jó érzés egy profi pl. kézilabda-mérkőzésben részt venni!
9. Mi a legnagyobb dolog, amit eddig elértél? Mit szeretnél még elérni?
Nagyon szeretek innovatív, komplex témában együtt gondolkodni ügyfelekkel – legutóbb a Magyar Telekomot támogattuk a négynapos munkahét pilotjában, nagyon inspiráló projekt volt!
Ezen az úton szeretnék tovább menni a csapatommal, stratégiai, komplex, pioneer HR projektekben támogatni az ügyfeleket – és közben szakmai betekintést adni a hazai és nemzetközi trendekbe, mint legutóbb is tettük a Magyarországi munkaerőpiaci preferencia kutatásunkkal.
10. Hol élnél legszívesebben, ha nem Magyarországon? Miért pont ott?
A hegyekben, Kanadában, Svájcban vagy Ausztriában. De nagyon ragaszkodom Magyarországhoz a nagycsalád és a barátok miatt.
11. Mit vársz éppen a legjobban?
A karácsonyt ;) (a kérdéssort Márta 2022. decemberében töltötte ki – a szerk.)

12. Mi a legtávolabbi programod a naptáradban? Mikor?
Májusban tervezünk Nápolyba menni a családdal, megnézni Pompeiit és a Vezúvot.
13. Hogy képzeled a nyugdíjas éveidet?
Sok utazással, unokákkal játszással.
14. Melyik film vagy sorozat hatott rád legutoljára?
Nemrég néztem újra a Good Will Hunting című filmet. Nagyon elgondolkodtató, hogy a saját tragédiáink hogyan formálják a lehetőségeinket.
15. Mivel foglalkoznál, ha nem HR-es lennél?
Sommelier lennék. Így hobbi lett belőle:)
16. Mi a hajtóerőd (motivációd), ami miatt minden reggel felkelsz?
A családom és a csapatom.
17. Van mottód, vagy kedvenc szólásod?
Nem jut eszembe, de a csapatom tuti tudna mondani ilyet :)
Kit javasolsz a következő interjúalanynak, és mit kérdeznél tőle?
Sziget Ágnes (Telekom): Mit gondolsz, mikor lesz Magyarországon mindennapi realitás a négynapos munkahét?


