hero
hrpwr.hu

Rovat:

Interjúk
Becsült olvasási idő: 2 perc
HR light: „Minden kisgyerekes női vezetőre felnézek”
Nap mint nap emberekkel foglalkoznak, róluk mégis keveset tudunk. Új cikksorozatunkban időről-időre HR szakembereket interjúvolunk meg, hogy a szakmai köntös mellett magánemberként is jobban megismerhessük őket. HR light Reguly Mártával, aki gyakornokból lett a PwC HR Tanácsadási csapatának vezetője.

Iványi Zsuzsanna (Craft) kérdése hozzád: „Hogyan látod a gazdasági változások hatására hogyan alakultak át a munkavállalói igények, elvárások?”

Az elmúlt hónapokban az energiaválság, az infláció, és a szomszéd országban zajló háború a munkavállalók biztonság iránti igényét erõsítették fel. A környezet kiszamíthatatlanságával szemben a munkahelytől várják a stabilitást, törődést, elsősorban a biztos jövő és az anyagi jellegű juttatások kapcsán. Az elmúlt évekhez képest a rugalmasság, home office iránti igények hátrébb szorultak, általánosságban a munka, karrier felé fordulást látjuk a munkaerőpiacon.

1. Milyennek képzeled a tökéletes boldogságot?

Amikor egyensúly van a karrierbeli kihívások és a magánéleti szerepek megélése között.

2. Mitől félsz a legjobban?

A kiégéstől, amikor a belső energiák kimerülnek.

3. Van olyan élő személy, akire felnézel? Miért?

Minden kisgyerekes női vezetőre. Nekem is van két óvodáskorú gyermekem, és nagyon inspirálnak azok, akikkel bajtársak vagyunk ebben a kihívást jelentő szerepben. 

4. Van valami, amiben különcnek érzed magad?

A PwC az első munkahelyem, 12 éve kezdtem gyakornokként. Szerencsére a változatosságot megadták a különféle projektek – sok magyar és nemzetközi vállalattal tudtam ezidő alatt együtt dolgozni. 

5. Mit szeretsz legjobban magadban?

Nagyon nyitott, kíváncsi ember vagyok, szeretem a kihívásokat, a fejlődést.

6. Mit tartasz a leginkább túlértékelt erénynek?

A zsenialitást. Fontos, hogy valaki tehetséges és hatékony legyen, de ha nincs mögötte stabil emberi háttér, értékrend, akkor akár romboló is tud lenni.

7. Miben vagy a legtehetségesebb?

Alapjaimban együttműködő személyiség vagyok – nehezebb konfliktushelyzeteket is át tudok alakítani konstruktív beszélgetéssé.

8. Milyen tehetségre vágynál a legjobban?

Sosem voltam jó sportoló, egyszer olyan szívesen kipróbálnám, milyen jó érzés egy profi pl. kézilabda-mérkőzésben részt venni!

9. Mi a legnagyobb dolog, amit eddig elértél? Mit szeretnél még elérni? 

Nagyon szeretek innovatív, komplex témában együtt gondolkodni ügyfelekkel – legutóbb a Magyar Telekomot támogattuk a négynapos munkahét pilotjában, nagyon inspiráló projekt volt! 

Ezen az úton szeretnék tovább menni a csapatommal, stratégiai, komplex, pioneer HR projektekben támogatni az ügyfeleket – és közben szakmai betekintést adni a hazai és nemzetközi trendekbe, mint legutóbb is tettük a Magyarországi munkaerőpiaci preferencia kutatásunkkal.

10. Hol élnél legszívesebben, ha nem Magyarországon? Miért pont ott?

A hegyekben, Kanadában, Svájcban vagy Ausztriában. De nagyon ragaszkodom Magyarországhoz a nagycsalád és a barátok miatt. 

11. Mit vársz éppen a legjobban?

A karácsonyt ;) (a kérdéssort Márta 2022. decemberében töltötte ki – a szerk.)

12. Mi a legtávolabbi programod a naptáradban? Mikor?

Májusban tervezünk Nápolyba menni a családdal, megnézni Pompeiit és a Vezúvot.

13. Hogy képzeled a nyugdíjas éveidet?

Sok utazással, unokákkal játszással.

14. Melyik film vagy sorozat hatott rád legutoljára?

Nemrég néztem újra a Good Will Hunting című filmet. Nagyon elgondolkodtató, hogy a saját tragédiáink hogyan formálják a lehetőségeinket.

15. Mivel foglalkoznál, ha nem HR-es lennél?

Sommelier lennék. Így hobbi lett belőle:)

16. Mi a hajtóerőd (motivációd), ami miatt minden reggel felkelsz?

A családom és a csapatom.

17. Van mottód, vagy kedvenc szólásod? 

Nem jut eszembe, de a csapatom tuti tudna mondani ilyet :)

Kit javasolsz a következő interjúalanynak, és mit kérdeznél tőle?

Sziget Ágnes (Telekom): Mit gondolsz, mikor lesz Magyarországon mindennapi realitás a négynapos munkahét?