hero
hrpwr.hu
Becsült olvasási idő: 1 perc
A Coinbase vezére kirúgta azokat a programozókat, akik nem próbálták ki rögtön az AI-t

A cégvezető szerint világos jelzést adott a csapatnak, amikor néhány embertől megvált. Azóta havonta tartanak belső tréningeket, ahol a dolgozók bemutatják, hogyan használják kreatívan az AI-t.

Brian Armstrong, a Coinbase vezérigazgatója szigorúan lépett fel, amikor a cég bevezette a GitHub Copilot és a Cursor licenceit - számolt be róla a Tech Crunch alapján a Telex. A vezetés minden programozónak biztosította a hozzáférést, de többen jelezték neki, hogy lassú lesz az átállás, és hónapokba telhet, mire a csapat fele valóban használni kezdi az AI-t.

Ultimátum a programozóknak: hét végéig kötelező volt a regisztráció

Armstrong ezen meglepődött, ezért üzenetet intézett a munkavállalóknak: „Az AI fontos. Mindannyiunknak meg kell tanulnia, és legalább az első lépéseket meg kell tennetek. Nem kell minden nap használnotok, amíg nem tartunk képzést, de legkésőbb a hét végéig regisztráljatok. Ha valaki nem teszi meg, szombaton tartok egy megbeszélést azokkal, akik még nem léptek, és szeretném megérteni, miért.”

Szombaton valóban megtartotta a megbeszélést. Elmondása szerint voltak, akik jogos ok miatt nem aktiválták a fiókjukat, például épp utaztak. „Szombaton beléptem a hívásba, és még mindig volt pár ember, aki nem lépett. Volt, akinek jó oka volt, mert épp most jött vissza valahonnan, de volt, akinek nem. 

Őket kirúgtuk.” 

A Tech Crunch cikke szerint azóta a cég rendszeres képzéseket tart. Armstrong elmondta, hogy havonta szerveznek találkozókat, ahol a csapatok bemutatják, milyen kreatív módon alkalmazzák az AI-t. 

Eseményajánló:

A HRPOWER-t is kiadó PPH Media életre hívta a STRIX Award-ot, Magyarország első szektorokon átívelő AI versenyét, amelynek célja, hogy bemutassa és díjazza a legjobb hazai mesterséges intelligencia-megoldásokat, inspirációt adva a vállalatoknak és szervezeteknek. 

(Főoldali nyitókép: Unsplash/Christopher Gower)