július 1-jétől megszünteti a Mol az otthoni munkavégzés szabályzatát – értesült a Portfolio. A változás értelmében a rendszeres irodai jelenlét lesz az alapértelmezett munkavégzési forma a Mol-csoportnál.
A döntésről a vállalat belső körlevélben tájékoztatta a munkavállalókat. A levél szerint
„hiszünk a személyes jelenlét erejében és abban, hogy akkor hozzuk a legjobb megoldásokat, akkor tud a tehetség legjobban kiteljesedni, amikor együtt vagyunk és közösen gondolkodunk.”
Az új szabályozás a Mol-csoport valamennyi vállalatára érvényes lesz, néhány kivétellel.
A Portfolio úgy tudja, a döntés hátterében az is állhat, hogy a vállalat növelni szeretné a 2022 decemberében átadott, 28 emeletes székház kihasználtságát. A központ átadásakor még heti egy nap home office volt engedélyezett – ez a lehetőség most megszűnik.
(Borítókép: Adobe Stock)


