A Deutsche Telekom Csoport vezetősége az európai tagvállalatok B2C szegmensének növekedéséért felelős pozícióval bízta meg Szabó Melindát, a Magyar Telekom kereskedelmi vezérigazgató-helyettesét. A kinevezés 2022. szeptember 15-től hatályos.

„Megtisztelőnek érzem a nemzetközi kinevezést és nagy örömmel csatlakozom a Deutsche Telekom Csoporthoz. Új feladatkörömben az európai szegmens kereskedelmi tevékenységének irányításáért leszek felelős. Ez egy egészen új, izgalmas kihívás, de a cél változatlan: szolgáltatásaink, hálózataink és programjaink által biztosítjuk ügyfeleinknek a digitális előrelépést. Ugyanakkor, magyar kollégáimtól nehéz szívvel búcsúzom. Munkatársaim felkészültsége és elkötelezettsége példa nélküli, melynek köszönhetően az elmúlt években új márkastratégiánkkal sikerült ügyfeleink elégedettségét tovább növelni és a Telekom stratégiai vállalását, Magyarország digitalizációját erősíteni. Köszönöm kollégáimnak az elkötelezett munkát és a sok kedves, személyes élményt. Pereszlényi Zoltánnak sok sikert kívánok a továbbiakhoz, aki kiváló szakemberként felkészülten veszi át a Magyar Telekom kereskedelmi területének vezetését, folytatva a közösen megkezdett munkát.” - mondta kinevezése kapcsán Szabó Melinda.
„Köszönettel tartozom Melindának, hogy új szemléletet hozott vállalatunk működésébe, melynek köszönhetően kiemelkedő eredményeket érhettünk el. Az, hogy magyar vezetőként csatlakozik a Deutsche Telekom Csoport nemzetközi vezetőségéhez, jól mutatja, hogy milyen rendkívüli munkát végez. Sok sikert kívánok az új feladatokhoz. Pereszlényi Zoltánt üdvözlöm újra a magyar csapatban, kiváló szakértelmére és tapasztalataira alapozva folytatjuk a közös munkát.” – mondta Rékasi Tibor, a Magyar Telekom vezérigazgatója.

A Magyar Telekom kereskedelmi vezérigazgató-helyettesi pozíciójára a Deutsche Telekomtól érkezik Pereszlényi Zoltán 2022. december 1-től. Érkezéséig átmenetileg Rékasi Tibor vezérigazgató látja el a kereskedelmi vezérigazgató-helyettesi feladatokat.
„Ambícióval és alázattal tekintek az előttem álló feladatokra. Köszönöm a bizalmat és a kollégáknak, partnereknek a kiváló eredményeket. Megtisztelő lesz újra együtt dolgozni, csapatban, az ügyfelekért, Magyarország digitális előre lépéséért.” – mondta el kinevezése kapcsán Pereszlényi Zoltán.


