hero
hrpwr.hu
Becsült olvasási idő: 0 perc
Leépítésbe kezd a Magyar Telekom, több pozíció is megszűnik

A vállalat az érdekképviseletekkel kötött megállapodásban rögzítette a létszámcsökkentést. Ugyanez a megállapodás béremelésről és a pluszpénzről is szól.

A Magyar Telekom közleményben számolt be arról, hogy megállapodott az érdekképviseletekkel az idei egyszeri juttatásokról, a jövő évi béremelésről és a „hatékonyságjavításról”. Ez utóbbi azt jelenti, hogy 

a munkavállalói létszámot 1,7 százalékkal csökkentik, ami körülbelül 90 fős leépítést jelent.

A megállapodás részeként a Telekom munkavállalói március elsejétől fizetésemelést kapnak, és idén év végén 3,7 milliárd forintnyi egyszeri juttatást osztanak szét közöttük.

A közlemény szerint a cég az idei negyedik negyedévben körülbelül egymilliárd forintot költene végkielégítésekre.

(Borítókép: Adobe Stock)