A Magyar Telekom közleményben számolt be arról, hogy megállapodott az érdekképviseletekkel az idei egyszeri juttatásokról, a jövő évi béremelésről és a „hatékonyságjavításról”. Ez utóbbi azt jelenti, hogy
a munkavállalói létszámot 1,7 százalékkal csökkentik, ami körülbelül 90 fős leépítést jelent.
A megállapodás részeként a Telekom munkavállalói március elsejétől fizetésemelést kapnak, és idén év végén 3,7 milliárd forintnyi egyszeri juttatást osztanak szét közöttük.
A közlemény szerint a cég az idei negyedik negyedévben körülbelül egymilliárd forintot költene végkielégítésekre.
(Borítókép: Adobe Stock)


