hero
hrpwr.hu

Rovat:

Interjúk
Becsült olvasási idő: 2 perc
HR light: „Ha nem HR-es lennék, szívesen lettem volna pap...”
Nap mint nap emberekkel foglalkoznak, róluk mégis keveset tudunk. Új cikksorozatunkban időről-időre HR szakembereket interjúvolunk meg, hogy a szakmai köntös mellett magánemberként is jobban megismerhessük őket. HR light Fülöp Zsuzsával, az OTP senior stratégiai HR szakértőjével.

Hinterstein Anikó kérdése hozzád: „Mit tanácsolnál a pályájuk elején álló fiataloknak?”

Legyenek bátrak, igazi mesehősök, akik kilépnek a megszokottból, akik nem félnek szembeszállni, határokat feszegetni, és kitartóan előre menni, hogy végül elnyerjék a jutalmukat.  A királyfi levágja a sárkány hét fejét és megnyeri magának a királylányt. 

1. Milyennek képzeled a tökéletes boldogságot?  

Nem képzelem, ismerem az érzést!

2. Mitől félsz a legjobban?  

Félni. Mindig a jövőtől félünk, ezért változó számomra, nincs egy és nincs sok. 

3. Van olyan élő személy, akire felnézel? Miért? 

Baan Izsák atya, a bakonybéli bencés perjel, aki állandóan nyitott a változásra, mégis tudja követni a fontos értékeket. 

4. Van valami, amiben különcnek érzed magad?  

Szenvedélyesen imádok mindent, ami applikáció. Egy „old geek” vagyok.

5. Mit szeretsz legjobban magadban? 

Gyorsan tudok alkalmazkodni, új nézőpontot találni, és mindig megtalálom a dolgok napfényes oldalát.  

“…mindig megtalálom a dolgok napfényes oldalát. ”

6. Van kedvenc szavad, amit gyakran használsz, ha választékosan akarod kifejezni magad?  

„Bízom benne, hogy…”

7. Miben vagy a legtehetségesebb? 

Kommunikációban és szervezésben. 

8. Milyen tehetségre vágynál a legjobban? 

Szívesen lennék álomfejtő. 

9. Hol élnél legszívesebben, ha nem Magyarországon? Miért pont ott? 

Skóciában, mert minden zöld, mindenki szeret beszélgetni, vidámak, megtalálják a nevetés útját, közel a természet a mindennapokban és szeretem a whisky-t. 

Skócia

10. Mit vársz éppen a legjobban? 

Május végén indulok Portugáliába, a tengerparti CAMINO utat járom végig, ami közel 270 km. Jó lesz a csend - kívül és belül is.

11. Mi a legtávolabbi programod a naptáradban? Mikor?  

2030, de titok. 

12. Hogy képzeled a nyugdíjas éveidet? 

Aktívan, sok programmal és nevetéssel. 

13. Mit olvasol éppen?  

Boris Vian, Köpök a sírotokra.  Örök kedvenc. 

14. Melyik film vagy sorozat hatott rád legutoljára?  

Stories of a generation with Pope Francis, Netflix. 

15. Mivel foglalkoznál, ha nem HR-es lennél?  

Pap lennék, bár ahhoz nem kellett volna lánynak születnem. 

16. Mi a hajtóerőd (motivációd), ami miatt minden reggel felkelsz?

Valamiben jót, valakinek jót tenni. Utat mutatni, támogatni, akár egy szóval segíteni, ami lehet, hogy évekkel később érik be, de célba ér. 

17. Van mottód, vagy kedvenc szólásod? 

Love – Peace - Whisky 

18. Kit javasolsz a következő interjúalanynak, és mit kérdeznél tőle? 

Mészáros Mariannt, a Deutsche Telekom IT Solutions HR Vezetőjét, a kérdésem pedig: „Mit gondolsz a fiatal vezetőkről? Miben képviselnek mást, mint az idősebb korosztály?”