Közel másfél millió aukciós vásárlás elemzéséből kiderült, hogy a női művészek 47,6 százalékkal kevesebbet kapnak a műveikért, mint férfi társaik. Az elemzések alapján elmondható, hogy ez a különbség nem magyarázható az alkotások minőségbeli különbségeivel, inkább nemi torzításoknak tulajdonítható.
Ezt elégelte meg néhány festőnő, akik április 3. és 6. között rendhagyó kiállítással hívták fel a figyelmet a jelenségre a World Art Dubai Fair-en. A (szellemesen) Art Gap névre keresztelt kiállításon olyan alkotásokat láthatott a közönség, melyek félig voltak készek. Egészen pontosan az alkotások 47,6 százaléka maradt ecsetvonásoktól érintetlen, ezzel is szemléltetve a műveszeten belüli bérkülönbséget.
Szemezgetés a "befejezetlen" alkotások közül:

