A KPMG felmérésében 1325 vezérigazgatót kérdeztek a távmunka és a hibrid munkavégzés jövőjéről és 10-ből 8 CEO azt vallja, hogy a távoli munkavégzés maximum három éven belül teljesen el fog tűnni. Emellett számos nagyvállalat akár fizetésemeléssel és előléptetésekkel is díjazná az irodába teljesen visszatérő munkavállalókat!
Ezzel szemben a HR vezetők és számos munkavállaló is úgy véli, hogy a rugalmas munkakörülmények megőrzése kulcsfontosságú a dolgozók megtartása szempontjából, ugyanis a munka-magánélet közötti egyensúly egyre fontosabb a munkavállalók számára. Szerintük a távmunka teljes megszüntetése káros hatással lehet az alkalmazottak lojalitására és elégedettségére, különösen a Z generáció esetén, akik nagyobb rugalmasságot igényelnek. A HR szakemberek figyelmeztetnek arra is, hogy a rugalmas munkaidő és a hibrid modellek fenntartása kulcsfontosságú lehet a jövőben a tehetségek vonzása és megtartása érdekében.
Mindemellett vannak, akik azt vallják, hogy nincsenek is már meg fizikailag a feltételek arra, hogy teljes mértékben az irodában dolgozzunk, és a visszahívás helyett inkább a vezetőket kellene fejleszteni, hogy hatékonyabbak legyenek a távolról dolgozó kollégák menedzselésében.
A vállalatok tehát nincsenek könnyű helyzetben: egyensúlyozniuk kell a vezetőség termelékenységre és hatékonyságra vonatkozó céljai, valamint a HR által javasolt alkalmazott-központú, rugalmas megközelítések között. A vezérigazgatók egy része jelenleg a teljes visszatérést szorgalmazza, ugyanakkor a HR szakemberek úgy vélik, hogy a hibrid munka modellek képesek lehetnek kielégíteni mindkét oldal igényeit.
Forrás: WorkLife


