hero
Becsült olvasási idő: 1 perc
Korábban mennének nyugdíjba a Z generációsok

Egy amerikai kutatás szerint a Z generáció (18-26 évesek) szívesebben vonulna hamarabb nyugdíjba már 61,6 évesen – derült ki a Talker Research felméréséből. Ez persze jócskán alulmúlja az Egyesült Államok jelenlegi nyugdíjkorhatárát, ami 64 és 66 év között mozog.

Ki mikor dőlne hátra?

Az eredményekből az is kiderült, hogy minél idősebb valaki, annál inkább elfogadja a magasabb nyugdíjkorhatárt – szemlézi a kutatás eredményeit a Newsweek

Az X generáció (43-58 évesek) már 63,6 évig húzná az igát, míg a baby boomerek (59-77 évesek) egészen 66,8 évig tartanák a frontot.

Álmodozók kontra realisták

A Z generáció 22 százaléka azt mondta, hogy 55 év alatt kéne nyugdíjba vonulni. Ez a szám az idősebb generációk körében radikálisan csökkent: az ezredfordulósoknál csak 11 százalék, az X generációnál 7 százalék, míg a baby boomereknél mindössze 1 százalék gondolta így. A többség azonban minden generációban a 60-69 éves intervallumot tartotta reálisnak.

De miért akarnak a fiatalok korábban kiszállni a munkából?

Dovile Gelcinskaite, az Omnisend vezető tehetségmenedzsere szerint a fiatalok a megélhetési költségek emelkedése miatt látják az idősebbek küzdelmeit, és ezért gondolják úgy, hogy nekik jobb lenne korábban abbahagyni. Emellett egy másik kutatás szerint a Z generáció rövidebb munkanapokat is preferál – kicsit kevesebb munka, kicsit több élet.

(Borítókép: Pexels/Yan Krukau)