Ki mikor dőlne hátra?
Az eredményekből az is kiderült, hogy minél idősebb valaki, annál inkább elfogadja a magasabb nyugdíjkorhatárt – szemlézi a kutatás eredményeit a Newsweek.
Az X generáció (43-58 évesek) már 63,6 évig húzná az igát, míg a baby boomerek (59-77 évesek) egészen 66,8 évig tartanák a frontot.
Álmodozók kontra realisták
A Z generáció 22 százaléka azt mondta, hogy 55 év alatt kéne nyugdíjba vonulni. Ez a szám az idősebb generációk körében radikálisan csökkent: az ezredfordulósoknál csak 11 százalék, az X generációnál 7 százalék, míg a baby boomereknél mindössze 1 százalék gondolta így. A többség azonban minden generációban a 60-69 éves intervallumot tartotta reálisnak.
De miért akarnak a fiatalok korábban kiszállni a munkából?
Dovile Gelcinskaite, az Omnisend vezető tehetségmenedzsere szerint a fiatalok a megélhetési költségek emelkedése miatt látják az idősebbek küzdelmeit, és ezért gondolják úgy, hogy nekik jobb lenne korábban abbahagyni. Emellett egy másik kutatás szerint a Z generáció rövidebb munkanapokat is preferál – kicsit kevesebb munka, kicsit több élet.
(Borítókép: Pexels/Yan Krukau)


