hero
hrpwr.hu

Rovat:

Interjúk
Becsült olvasási idő: 1 perc
„Hiszem, hogy ott és akkor az volt a helyes döntés” – HR Light Dr. Kántor Gyöngyivel

Nap mint nap emberekkel foglalkoznak, róluk mégis keveset tudunk. Cikksorozatunkban időről időre HR szakembereket interjúvolunk meg, hogy a szakmai köntös mellett magánemberként is jobban megismerhessük őket. Most ismerjük meg jobban a szakmán túl Dr. Kántor Gyöngyit, a Master Good Cégcsoport HR igazgatóját.

Dr. András Klára kérdése Hozzád: Magyar munkavállalók vagy harmadik országbeliek?

Bárcsak csak magyar munkavállalókkal meg lehetne mindent oldani! De mivel (szerencsére), hatalmas a növekedés a cégcsoportban – amelyhez még mindig humán erőforrás szükséges –, így be kell hoznunk harmadik országbeli kollégákat is, hogy a magyar munkaerőhiányt pótoljuk.

Milyennek képzeled a tökéletes boldogságot? 

Könnyűnek.

Mi a hajtóerőd (motivációd), ami miatt minden reggel felkelsz? 

A feladatok, amelyeket rám szabnak és az emberek, akik körül vesznek.

Dr. Kántor Gyöngyi

Ha visszamehetnél az időben egy napot újraélni, melyik lenne az? 

Nem élnék újra semmit – hiszem, hogy ott és akkor az volt a helyes döntés; vagy úgy volt jó, ahogy akkor történt.

Mit tanácsolnál a 18 éves önmagadnak? 

Úgy, ahogy eddig: járd a saját utad!

Jellemezd magad egy szóval! 

Nett.

Mikor és miért voltál legutóbb büszke magadra? 

A gyermekeimet látva éreztem ezt ma.

Mi volt az utolsó nagy kihívás, amellyel szembenéztél? Hogyan kezelted a helyzetet? 

Egy magánéleti helyzet volt, amit őszintén és bátran kezeltem.

Ha egy dolgot megváltoztathatnál a munkaerőpiacon, mi lenne az? 

A magyar aktív munkaerő száma/mennyisége.

Van-e példaképed, és ha igen, miért ő? 

Nincs.

Ha bármilyen történelmi eseményben részt vehetnél, melyiket választanád? 

Az 1900-as párizsi világkiállítást.

Ha egy hetes vakációra mehetnél bárhová a világon, hova mennél? 

Egy csendes, nyugodt erdőszéli, mindentől elzárt csöndes luxus-villába. 

Ki az a híres személy, akivel szívesen együtt vacsoráznál? Mit kérdeznél tőle? 

Inkább a barátaimmal vacsoráznék.

Miért vagy az életben a leghálásabb? 

A szerencsémért.

Van mottód vagy kedvenc szólásod? 

„No para, ez nem agysebészet!”.

Kit javasolsz a következő interjúalanynak, és mit kérdeznél tőle? 

Kissné Sághelyi Katának szól a kérdés:

Miért lettél HR-es?