hero
hrpwr.hu
Becsült olvasási idő: 2 perc
Fellépnek a feketefoglalkoztatás ellen | Második helyre került a SZÉP-kártya a juttatások listáján – Heti sajtószemle

Mutatjuk a hét legfontosabb HR-es és munkaerőpiaci híreit!

Júliustól új eszközzel lép fel a NAV a feketefoglalkoztatás ellen

hero

Július 1-jétől életbe lép a foglalkoztatotti jogviszonyt tisztázó eljárás, amellyel a NAV hatékonyabban szűrheti ki azokat a munkáltatókat, akik nem jelentik be dolgozóikat, vagy nem fizetnek utánuk járulékot. Az intézkedés célja a munkavállalók védelme és a szabályos foglalkoztatás erősítése.

Munkaerő-optimalizálás egy exponenciálisan változó, BANI-világban

hero

A gazdasági, technológiai és szabályozási környezet folyamatos átalakulása új működési logikát és gondolkodásmódot kíván, ahol az agilitás és a költséghatékonyság a fenntartható és versenyképes működés záloga – állítják a Work Force új vezetői.

A SZÉP-kártya csak a második legnépszerűbb juttatás

hero

A dolgozók kedvence most is a 13. havi bónusz, de a SZÉP-kártya stabilan tartja második helyét a juttatási listán.

Felmérés: a magyarok 44 százaléka támogatná a négynapos munkaheteket

hero

Világszerte nagy figyelmet kap a négynapos munkahét lehetősége, így már Magyarországon is egyre több vállalat, munkavállaló és döntéshozó vizsgálja, hogy a kevesebb munkanap valóban kulcsa lehet-e a hatékonyabb, kiegyensúlyozottabb munkavégzésnek – vagy csak egy ígéretes, de nehezen megvalósítható utópia. A WHC Csoport elemzése szerint, bár számos nemzetközi példa mutat biztató képet, a hazai bevezetés sikeréhez tudatos, és szektoronként eltérő megközelítésre van szükség.

Elmaradások a számlafizetésekben: késve fizetnek a vállalatok

hero

A magyar szervezetek 53 százaléka nem kapja meg határidőre a számlái ellenértékét, és ezt az ügyfelek likviditási problémái okozzák. Egyebek mellett ez áll az Atradius hitelbiztosító fizetési szokásokról szóló, éves elemzésében. A kifizetések általában több mint egy hónappal a lejárati határidő után történnek, ez pedig növeli a bedőlt kereskedelmi hitelek kockázatát, ami a felmérés szerint 6 százalék mértékű. A cégek 52 százaléka szerint több partnere megy csődbe az idén, mint tavaly. A felmérés 210 vállalat megkérdezésével készült.

Ha munkát keresnél idén, így érdemes nekiállni

hero

A munkaerőpiacon jelenleg több területen is kimagasló az álláshirdetésekre beérkező jelentkezések száma. Egy-egy pozícióra rövid időn belül nagyszámú pályázat érkezik, így egy jól célzott, az adott pozícióhoz illeszkedő önéletrajz kulcsszerepet játszik a sikeres kiválasztásban. A tömeges, nem célzott pályázatok ritkán hoznak eredményt – ezzel szemben már néhány tudatos lépéssel jelentősen növelhetjük esélyeinket a kiválasztási folyamatban. De mitől lesz igazán hatásos egy pályázat, és hogyan emelkedhetünk ki már az első szűrésnél?  

Ha nem szeretnél lemaradni a legfrissebb munkaerőpiaci hírekről,  iratkozz fel hírlevelünkre!