A Microsoft 2026 február végéig heti három napos irodai jelenlétet vezet be azok számára, akik legfeljebb 80 kilométerre élnek a redmondi központtól – derült ki a vállalat keddi blogbejegyzéséből, amit a Reuters szemlézett.
A változás három szakaszban valósul meg: elsőként a redmondi központ közelében dolgozók térnek vissza, majd a többi amerikai irodában tevékenykedő munkatársak következnek, végül a nemzetközi kollégák számára is elindul az átállás. A külföldi munkavállalókra vonatkozó tervezés 2026-ban indul, az amerikai irodák részletes menetrendjét pedig a közeljövőben teszi közzé a cég.
„A szabályozást három ütemben vezetjük be, elsőként a redmondi központ közelében dolgozók esetében, majd a többi amerikai helyszínen, végül a nemzetközi munkavállalóknál”
– írta Amy Coleman, a Microsoft HR-vezetője a blogban.
A világjárvány idején a vállalatok többsége – így a Microsoft is – az otthoni munkavégzés mellett döntött. Most azonban több technológiai nagyvállalat, köztük az Amazon, ismét az irodai jelenlétre helyezi a hangsúlyt.
(Borítókép: Adobe Stock)


