A Paramount 2026. január 5-től heti öt nap irodai jelenlétet kér minden munkavállalótól, írja a Portfolio. David Ellison, az új vezérigazgató és elnök közölte ezt a dolgozókkal.
Azok az alkalmazottak, akik nem akarnak alkalmazkodni az új rendre, csütörtöktől szeptember 15-ig kérhetnek végkielégítést. Ezt egy, a CNBC által megszerzett feljegyzés írja.
Ellison szerint erősebb, összetartóbb és rugalmasabb szervezetet akarnak építeni, ami egy kreatív vállalkozásnál a személyes jelenléten alapul. A döntés a Skydance felvásárlása után született. A vállalat 2 milliárd dollár költségcsökkentést tervez a konglomerátumnál. Ennek oka a hirdetési bevételek csökkenése és a hagyományos kábeltelevíziós hálózatok iparági nehézségei.
A Variety szerint a cég 2000–3000 munkatárstól válhat meg az egyesülés utáni költségcsökkentési lépések részeként. A leépítéseket várhatóan november elejére időzítik.
A visszatérési terv első fázisa Los Angelesre és New Yorkra vonatkozik: az ottani dolgozók az új évben térnek vissza az ötnapos munkahéthez. A második fázis a többi, köztük a nemzetközi irodákra összpontosít, ahol 2026-ban hasonló végkielégítési programot kínálnak.
(Borítókép: Pexels/Lisa from Pexels)


