hero
hrpwr.hu
Becsült olvasási idő: 1 perc
Vége a home office-nak: a Paramount mindenkit visszahív az irodába

A hírek szerint akár 2-3 ezer embert is elküldhetnek, a dolgozóknak szeptember 15-ig kell dönteniük a távozásról arról, kilépnek-e a szervezetből.

A Paramount 2026. január 5-től heti öt nap irodai jelenlétet kér minden munkavállalótól, írja a Portfolio. David Ellison, az új vezérigazgató és elnök közölte ezt a dolgozókkal.

Azok az alkalmazottak, akik nem akarnak alkalmazkodni az új rendre, csütörtöktől szeptember 15-ig kérhetnek végkielégítést. Ezt egy, a CNBC által megszerzett feljegyzés írja.

Ellison szerint erősebb, összetartóbb és rugalmasabb szervezetet akarnak építeni, ami egy kreatív vállalkozásnál a személyes jelenléten alapul. A döntés a Skydance felvásárlása után született. A vállalat 2 milliárd dollár költségcsökkentést tervez a konglomerátumnál. Ennek oka a hirdetési bevételek csökkenése és a hagyományos kábeltelevíziós hálózatok iparági nehézségei.

A Variety szerint a cég 2000–3000 munkatárstól válhat meg az egyesülés utáni költségcsökkentési lépések részeként. A leépítéseket várhatóan november elejére időzítik.

A visszatérési terv első fázisa Los Angelesre és New Yorkra vonatkozik: az ottani dolgozók az új évben térnek vissza az ötnapos munkahéthez. A második fázis a többi, köztük a nemzetközi irodákra összpontosít, ahol 2026-ban hasonló végkielégítési programot kínálnak.

(Borítókép: Pexels/Lisa from Pexels)