hrpwr.hu
Becsült olvasási idő: 1 perc
Szakszervezet: káros gyakorlat a jelenléti bónusz alkalmazása, különösen járvány idején

A mai napig szedi áldozatait az influenzavírus, amely a statisztikák szerint évente akár 500 ezer ember életébe is kerül. Az influenza évente visszatérő, tömeges megbetegedéseket okozó járvány  kezdi közleményét a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete (KDFSZ).

"Azok a  vállalkozások, amelyek e járványos időszakokban  is „jelenléti bónusszal” ösztönzik, sőt  az alacsony bérű munkahelyeken  késztetik munkavállalóikat arra, hogy betegen munkába járjanak, maguk is elősegítik a járvány terjedését és elhúzódását. Szakszervezetünk fenti álláspontját erősítik meg azok a megkérdezett munkahigiénés  és foglalkozás-egészségügyi szakorvosok, akik ugyancsak az egészséget veszélyeztető,  káros gyakorlatnak tartják  a jelenléthez kötött javadalmazás alkalmazását"  fogalmaznak, hozzátéve: egyértelműen káros ez a gyakorlat, különösen olyan időszakban, amikor a meghűléses, influenzás megbetegedések több hónapos szezonja visszatérően jelentkezik.

A KDFSZ felszólítja a munkáltatókat, hogy általában is, de különösen a járványos időszakokban, hagyjanak fel  a jelenléti bónuszok alkalmazásával, és tartsák fontosnak a munkavállalók egészségét, ösztönözzék őket arra, hogy ha betegek, akkor azonnal forduljanak orvoshoz, maradjanak otthon a gyors gyógyulás érdekében és azért, hogy ne fertőzzenek meg másokat is.

Kiemelik: a jelenléti bónusz alkalmazása  nem csak a kereskedelemre jellemző, ezért minden szakszervezetet arra kérnek, hogy emeljék fel hangjukat a jelenséggel szemben, és követeljék annak megszüntetését.

A közlemény eredetileg a 24.hu-n jelent meg.