"Azok a vállalkozások, amelyek e járványos időszakokban is „jelenléti bónusszal” ösztönzik, sőt – az alacsony bérű munkahelyeken – késztetik munkavállalóikat arra, hogy betegen munkába járjanak, maguk is elősegítik a járvány terjedését és elhúzódását. Szakszervezetünk fenti álláspontját erősítik meg azok a megkérdezett munkahigiénés és foglalkozás-egészségügyi szakorvosok, akik ugyancsak az egészséget veszélyeztető, káros gyakorlatnak tartják a jelenléthez kötött javadalmazás alkalmazását" – fogalmaznak, hozzátéve: egyértelműen káros ez a gyakorlat, különösen olyan időszakban, amikor a meghűléses, influenzás megbetegedések több hónapos szezonja visszatérően jelentkezik.
A KDFSZ felszólítja a munkáltatókat, hogy általában is, de különösen a járványos időszakokban, hagyjanak fel a jelenléti bónuszok alkalmazásával, és tartsák fontosnak a munkavállalók egészségét, ösztönözzék őket arra, hogy ha betegek, akkor azonnal forduljanak orvoshoz, maradjanak otthon a gyors gyógyulás érdekében és azért, hogy ne fertőzzenek meg másokat is.
Kiemelik: a jelenléti bónusz alkalmazása nem csak a kereskedelemre jellemző, ezért minden szakszervezetet arra kérnek, hogy emeljék fel hangjukat a jelenséggel szemben, és követeljék annak megszüntetését.
A közlemény eredetileg a 24.hu-n jelent meg.

