hero

Rovat:

Tech & AI
Becsült olvasási idő: 1 perc
Már ingyenesen elérhető a Grok, Elon Musk mesterséges intelligenciája

Korábban csak a prémium felhasználók kiváltsága volt, de mostantól minden X-felhasználónak megnyílt a kapu Musk „humoros AI-asszisztense” előtt.

Elon Musk mesterséges intelligencia-chatbotja, a Grok, péntektől ingyenesen is elérhető az X platform összes felhasználója számára. De hogy mi az újdonság?

 Mostantól bárki, aki rászánja magát, kétóránként akár tíz üzenetben is cseveghet a humorosra hangolt AI-val – mindezt előfizetés nélkül.

A Grok tavaly indult az xAI gondozásában, de eddig csak az X prémium előfizetői férhettek hozzá. A chatbot az augusztusi frissítésével képalkotó funkciót is kapott, ám ez rögtön némi botrányt kavart a kevésbé kifinomult képi megoldásokkal. 

Októberben már tesztelték az ingyenes verziót bizonyos régiókban, most pedig globálisan is megnyílt a lehetőség.

Az xAI-nak persze van miért nyomulnia: a piacot jelenleg olyan versenytársak uralják, mint a ChatGPT, a Google Gemini vagy az Anthropic Claude. És ha hinni lehet a híreknek, egy önálló Grok-app is készül, hogy Musk beszálljon az appháborúba.

(Borítókép: YouTube/TED)