Elon Musk mesterséges intelligencia-chatbotja, a Grok, péntektől ingyenesen is elérhető az X platform összes felhasználója számára. De hogy mi az újdonság?
Mostantól bárki, aki rászánja magát, kétóránként akár tíz üzenetben is cseveghet a humorosra hangolt AI-val – mindezt előfizetés nélkül.
A Grok tavaly indult az xAI gondozásában, de eddig csak az X prémium előfizetői férhettek hozzá. A chatbot az augusztusi frissítésével képalkotó funkciót is kapott, ám ez rögtön némi botrányt kavart a kevésbé kifinomult képi megoldásokkal.
Októberben már tesztelték az ingyenes verziót bizonyos régiókban, most pedig globálisan is megnyílt a lehetőség.
Az xAI-nak persze van miért nyomulnia: a piacot jelenleg olyan versenytársak uralják, mint a ChatGPT, a Google Gemini vagy az Anthropic Claude. És ha hinni lehet a híreknek, egy önálló Grok-app is készül, hogy Musk beszálljon az appháborúba.
(Borítókép: YouTube/TED)


