
Fontos eredmény született: Magyarország európai viszonylatban klímabajnok lett
Hazánk 3,5 százalékkal csökkentette a nettó üvegházhatású gázkibocsátását.
Itt a válasz: hány fokra érdemes állítani a légkondit a munkahelyen?
Az optimális hőmérséklet nagyobb hatékonysághoz is vezet.
Pont kerülhet az irodai klímaháború végére: ez az ideális hőmérséklet a tudomány szerint
Az ideális hőfok a vállalat termelékenységére is pozitívan hat.
Hűsítő praktikák a forró nyári munkanapokra
Túlélési tippek a perzselő hőséghez.
Így segíthet a mindfulness szemlélete a klímaszorongás csillapításában
Mit kezdjünk a nehéz érzésekkel?
Hőség a munkahelyen: egyszerre nehezítheti a toborzást és a megtartást
Tegyünk meg mindent, hogy tűrhető legyen a hőmérséklet!
Hűsítő praktikák a nyár utolsó forró munkanapjaira
A nyár végéhez közeledve még egyszer visszatért az igazi perzselő kánikula, légkondi nélkül az otthonaink és a munkahelyeink is elviselhetetlen hőmérsékletűre hevültek. A tartós meleg miatt a falak átmelegszenek és az éjjeli szellőztetés sem elég az épületek lehűtésére. A Pénzcentrum összegyűjtött pár olyan házi praktikát, amivel elviselhető időt teremthetsz, és egy több százezres klímára sem kell hozzá beruháznod.
A hőség miatt sokkal kimerültebbek vagyunk – ez pedig a munkahelyi teljesítményünkön is nyomot hagyhat!
Az utóbbi évtizedekben egyre többször tapasztalunk extrém hőséget, amely sok szempontból veszélyes is lehet: nem csak a hőgutás, hőkimerüléses esetek száma növekszik ilyenkor, de források szerint a szívrohamok száma is emelkedik a forró napokon, hiszen a magas hőmérséklet által csökkenhet a vérnyomás, ez pedig gyorsabb szívveréshez vezethet, ami komoly terhelést jelent egyeseknek. A magas hőmérséklet komoly egészségügyi kockázatokat hordoz magában.
Ezek a betegségek lehetnek a légkondi velejárói
A nem megfelelően működtetett klíma többet árt, mint használ: betegségek okozója lehet. De milyen betegségeket okozhat a légkondi? És mire figyeljünk, hogy elkerüljük ezeket?
Klímakörkép: legyen, ne legyen, milyen legyen?
Bár az idei nyár eddig meglehetősen enyhe, az igazán meleg napok most már bármikor beköszönthetnek, így beindul a légkondicionáló berendezések működtetésének főszezonja is. Ezzel majdnem egy időben fordultunk a világjárványnak abba a szakaszába Magyarországon, amikor az első hullámon túl vagyunk, a korlátozásokat már jócskán enyhítettük, de figyelni kellene arra is, hogy ne legyen második hullám – írja a g7.
Új szintre lép a klímaháború az irodákban
Ahogy enyhül a járványveszély, egyre több cégnél kerül napirendre az irodákba való óvatos visszatérés, amivel kapcsolatban az egyik jelentős kockázatot a légkondicionálók jelentik. Ezek egyrészt egy helyiségen belül is keringethetik úgy a levegőt, hogy ha valaki betegen megy dolgozni, akkor az általa kilélegzett fertőző részecskék mindenkit elérnek az irodában, bármennyire is távol ülnek egymástól, másrészt az irodaházak jelentős részében központi szellőztetőrendszerek működnek, amelyek közvetítésével a vírus akár helyiségek között is vándorolhat.
Klímaháború az irodákban: mennyi legyen az annyi?
A nyári időszakban állandó vita tárgya a megfelelő irodai hőmérséklet: míg a hölgyek gyakran ebben az évszakban is pulóvert visznek magukkal a munkahelyükre, a férfiak számára felüdülést jelent egy klimatizált helyiség. A munka hatékonysága szempontjából sem mindegy, hogy hány fokra állítjuk a termosztátot: egy friss felmérés például arra mutatott rá, hogy a nők jobban teljesítenek melegebb környezetben.
