hero

Forrás:

KarrierTrend
Becsült olvasási idő: 1 perc
Érdemes figyelni, mert ezzel a 4 mondattal magadra haragíthatod a fél irodát

Van az a pár sor, amit ha egyszer leírsz egy munkahelyi e-mailben, onnantól kezdve már hiába keresed a „visszavonás” gombot, a károkat nem lehet jóvátenni. Olyan ez, mint amikor véletlenül mindenkit válaszra kattintasz, csak itt a főnököd is látja, és még a konyhában is rólad suttognak. Mutatjuk, mely mondatokkal érdemes örökre szakítani, ha nem akarsz instant passzív-agresszív üzenetváltásokba fulladni.

1. „Annyira dühös vagyok.”

Ha így is érzed, az nem segít, ha a a munkahelyi e-mailben is leírod, hogy mennyire dühös vagy. Fontos ügyelni arra, hogy milyen hangnemet szeretnél közvetíteni az online beszélgetés során. A káromkodás szintén kerülendő, hiszen agresszivitásra utalhat. Ha valami fel is bosszantott, adj időt magadnak, hogy lenyugodj, így racionálisan átgondolhatod a dolgokat. Az asszertív kommunikációt alkalmazd inkább, aminek a lényege, hogy képesek vagyunk kifejezni saját igényeinket, érzéseinket és gondolatainkat mások felé, miközben tiszteletben tartjuk a másik fél nézőpontját és érzéseit is.

2. A munkahelyi e-mail másik problémája: kerülj mindent, amit nagybetűvel írnál

Ez az e-mail alapjainak alapja, de az emberek mégis megszegik ezt a sarkalatos szabályt. Bármely kifejezés csupa nagybetűvel való írása egyenértékű a kiabálással. Éppen ezért itt is csak hangsúlyozni tudjuk, hogy ne dühből kommunikálj, hanem adj időt magadnak, hogy megnyugodhass. De a nagybetűk tiszteletlennek is tűnhetnek, hiszen bármi is történt a munkában, az nem jogosít fel arra, hogy másokkal ilyen hangnemben beszélj, akkor sem, ha ez a digitális térben történik.

3. „Csak oldd meg ezt a problémát.”

A homályos nyelvezettel túl sok mindent nem érhetünk el. Fontos, hogy az e-mailekben konkrét kérdéseket és kéréseket fogalmazz meg. Az őszinte és egyenes kommunikáció lehet a gördülékeny munka titka, éppen ezért mindig ügyelj arra, hogy világosan fogalmazol mások számára.

4. A legrosszabb munkahelyi e-mail: „Ki vagy rúgva.”

Az emberek kirúgása sosem egyszerű, de ha mindez e-mailben történik, még megalázó is. Lényegében ez a szabály vonatkozik bármilyen negatív hír megosztására. Ha vezető pozícióban dolgozol, ilyen esetekben fontos, hogy kérj egy személyes találkozót az adott személytől, hogy megadd neki a tiszteletet, de soha ne küldj rossz híreket e-mailben.

Forrás: KarrierTrend

(Borítókép: Pexels/Kindel Media)