hero
Lupkovics Edit |

Forrás:

HappyHunter Blog
Becsült olvasási idő: 2 perc
7+1 túlélési tipp, ha az irodában töltöd a nyarat

Hogyan éld túl a nyarat az irodában? Legalábbis addig, amíg be nem vezetik a két hónapos fizetett nyári szabadságot… A HappyHunter Blog összegyűjtött néhány hasznos ötletet, hogyan húzhatod ki, amikor épp nem vagy szabin!

Odakint tombol a nyár. Süt a nap, turisták mosolygós tömegei kávéznak a hívogató teraszokon, míg te kocogsz be az irodába. A kollégáid menő nyári fotókat posztolnak az Instára, és ha ott elkerülnéd, küldenek a céges chatcsoportba is. Valamikor majd te is mész nyaralni, de addig hogy bírd ki?

#1 Élvezd ki a légkondit! 

A nyár szerintem a legjobb évszak, de álló nap ragadni az izzadtságtól nem túl felemelő. Az irodában – ha ügyes vagy – még meg is fázhatsz. Akkor szabi helyett mehetsz betegállományba… Na jó, csak vicceltem. De az tény, hogy gyakran megváltás a kinti hőségből belépni a klimatizált irodába.

#2 Kezdj el valamit tanulni, amivel már régen kacérkodsz. 

Valami kreatív technikát, festést, nyelvet, új sportot, bármit, amit élvezel. Az újdonság, ami kihúz a megszokásból, örömöt és lendületet ad.

#3 Használd ki a nyári estéket! 

Menj koktélozni a barátaiddal, halat enni a Rómaira, alkoholos fagyizni a Bálna teraszra. Ki mondta, hogy nem lehet nyaralni hét közben? Munka után? Csak a mértékre figyelj, hogy másnap fel tudj kelni :) Alkoholmentesen amúgy az irodában is koktélozhattok (mi szoktunk)!

#4 Költözz el :) 

Egy új házba vagy lakásba hazamenni az első időben egészen olyan, mintha nyaralnál. Ha ez éppen esélytelen, akkor a pár napos kecócsere, esetleg a klassz helyen lakó barátod teraszán letolt home office is elég jó buli. Megoldás az is, ha vigyázol egy barát kutyájára, macskájára, halaira, amíg ő nyaral :)

#5 Menjetek ki ebéd után együtt fagyizni a kollégákkal. 

Vagy rendeljetek pizzát, és tartsatok piknikebédet egy közeli parkban.

#6 Rendezzétek át a munkaidőt, és alkudjatok ki rövid pénteket vagy későbbi munkakezdést.

Esetleg korábbit, ha Pacsirták vagytok. Ha a főnökötöknek magától nem jut eszébe ilyesmi, inspiráljátok bátran. Civilben ő is csak ember :) Remélem.

#7 Ha a nyár kicsit lazább munkaszempontból, csináljatok rendet, rendezzétek át az irodát, rendszerezzetek, fejlesszetek, selejtezzetek.

Irtó nagy megkönnyebbülés megszabadulni a hónapok óta halogatott feladatoktól, vagy az irodában halmozódó ismeretlen eredetű papírkupacoktól.

+1 És tartsátok észben a legújabb FB-bölcsességet: 

Az is nyaralás, ha a többiek szabin vannak, és senki nem fáraszt a hülyeségeivel.