
Mit tehetünk, ha a csapatunk a negativitás csapdájába került?
Mit lehet tenni, amikor úgy érezzük, "semmi sem jó"?
Ideje leszámolni a negativitással, mert megrövidíti az életünket
Sokszor halljuk: a magyar egy panaszkodós nép. Akkor sem görbül mosolyra a szánk, mikor nincs igazából semmi, amin bánkódnunk kellene. Akkor is találunk valamit. Azonban kutatások sora támasztja alá, hogya zsörtölődés és a folyamatos drámázás igencsak megrövidítheti az életünket.
Nem, nem fejben dől el...
Káros, megbélyegző, áldozathibáztató az az elképzelés, hogy pozitívan kell gondolkodnunk és akkor minden jóra fordul. A pozitív gondolkodás jó, de ha erőltetjük, sokszor súlyos árat fizetünk érte.
A krónikus negativitás káros az egészségre
Sokszor halljuk: a magyar egy panaszkodós nép. Akkor sem görbül mosolyra a szánk, mikor nincs igazából semmi, amin bánkódnunk kellene. Akkor is találunk valamit. Azonban kutatások sora támasztja alá, hogya zsörtölődés és a folyamatos drámázás igencsak megrövidítheti az életünket.
