Minden második munkavállaló a szabadsága alatt is dolgozik

Minden második munkavállaló a szabadsága alatt is dolgozik

A megkérdezettek 31 százalékának nincs felhalmozott munkája, miután visszatér a pihenésből.

5 lépés a teljes kikapcsolódás felé

5 lépés a teljes kikapcsolódás felé

A Crenshaw modellel megtanulhatjuk örömünket lelni a pihenésben.

Téged elér a főnököd a szabadságod alatt?

Téged elér a főnököd a szabadságod alatt?

A nyári szabadságot mindenki nagyon várja, de nem mindenki olyan szerencsés, hogy teljesen el tudja engedni a munkát. Sőt, egy felmérés során a németek közel háromnegyede, 72 százaléka mondta azt, hogy el tudják érni munkaügyben nyaralása alatt. Igaz, a válaszadók több mint fele, 54 százaléka azt mondta, hogy csak vészhelyzetben tudnak vele kapcsolatba lépni egy direkt erre szolgáló telefonszámon vagy email-címen – írja az eredményeket ismertetve a Business Insider német kiadása.

Teremts egyensúlyt a rohanó hétköznapokban: olvass a lelki egészséged megőrzéséért

Teremts egyensúlyt a rohanó hétköznapokban: olvass a lelki egészséged megőrzéséért

Az olvasás egy olyan „taktika”, amelyhez szinte bármikor fordulhatunk, hiszen rengeteg jótékony hatása van.

Fogadd meg ezt az 5 tanácsot, ha valóban szeretnél feltöltődni a szabadságod alatt!

Fogadd meg ezt az 5 tanácsot, ha valóban szeretnél feltöltődni a szabadságod alatt!

Amikor felőrölnek a mindennapok, a teendők sodrában gyakran észre sem vesszük, hogy hetek, hónapok óta nem tartottunk pihenőt, és immár a végső tartalékainkból dolgozunk. Ilyenkor szokott jelezni a testünk egy megbetegedéssel, vagy a lelkünk egy kiborulással. Ezen a ponton nem kérdés, hogy kijár nekünk a szabadság, de nem mindegy, hogyan töltjük!

Nem mész nyaralni idén? Ezek a tippek segíthetnek kikapcsolni!

Nem mész nyaralni idén? Ezek a tippek segíthetnek kikapcsolni!

Pihenni nem csak a nyaralások keretében lehet.

Így nyaralunk mi: a magyarok 60 %-a követi a tengerpartról is a céges levelezést

Így nyaralunk mi: a magyarok 60 %-a követi a tengerpartról is a céges levelezést

A munkavállalók többsége nyáron használja fel szabadnapjai jelentős részét, hogy a jó idő beköszöntével a hűtőberendezések helyett az árnyas vízparton töltődhessen fel. Kérdés, hogy mennyire tudjuk ilyenkor magunk mögött hagyni munkahelyi feladatainkat és megélni a vakáció minden percét? Bár egyre kevésbé jellemző, hogy a kollégák vagy a felettesek megzavarnák a nyaralást, a magyar munkavállalók harmada alkalmanként, 9 százaléka pedig rendszeresen még mindig dolgozik a szabadsága alatt is. A Profession.hu friss, reprezentatív felméréséből kiderül, miként telik a dolgozók nyara idén.

Az igazán jó feltöltődés olyan, mint egy tápanyagban gazdag ebéd

Az igazán jó feltöltődés olyan, mint egy tápanyagban gazdag ebéd

Biztosan te is betábláztad már a magadnak a nyári szabadságaidat, az is lehet, hogy már túl is vagy néhányon. A mókuskerékből való kiszakadás valóban nagyon fontos, mivel mind rövid-, mind hosszú távon rengeteg előnnyel jár. Azonban nagyon nem mindegy, hogyan töltjük a szabadnapjainkat és milyen módon próbálunk feltöltődni.

Folyamatosan pusztítjuk a természetet, pedig mindennél nagyobb szükségünk van rá

Folyamatosan pusztítjuk a természetet, pedig mindennél nagyobb szükségünk van rá

Minden rohamtempóban fejlődik és modernizálódik körülöttünk, miközben mi egyre távolabb kerülünk a természettől. Ahelyett, hogy megpróbálnánk uralkodni felette, érdemes lenne visszatalálni a környezetünkkel való harmóniához, hiszen veleszületett, mélyen gyökerező kapcsolódás áll fent az emberi lélek és az anyatermészet között, amely számos pszichológiai folyamat révén jut érvényre.

Amikor jobb lemaradni...

Amikor jobb lemaradni...

Rengeteg inger ér minket, az információk és események tengerében élünk. Mit tengerében, inkább ez már óceán. De hiába szeretnénk mindig mindenhol jelen lenni és mindenről értesülni, ez lehetetlen küldetésnek ígérkezik. Bizonyos események és információk elszalasztása szorongással tölthet el minket. Legalábbis eddig csak erről az oldalról közelítették meg a kutatók a témát, viszont mára már egyre jobban körvonalazódni látszik, hogy van előnye is annak, ha néha „kivonjuk magunkat a forgalomból”. Ez pedig a JOMO, vagyis a „joy of missing out.”