A válságból való kilábalást segítő lehetőség záródott el a munkavállalóktól

A válságból való kilábalást segítő lehetőség záródott el a munkavállalóktól

Válságos időkben az élethosszig tartó tanulás jelentősége különösen felerősödik, a bajba kerülő emberek ugyanis leginkább újabb készségek, ismeretek elsajátításával tudnak ellenállni a munkaerőpiaci megrázkódtatásoknak. A mostani, járványhoz köthető krízis abból a szempontból is rendhagyó, hogy a lezárások a továbbképzéseket is érintették – a válság kialakulásával tehát épp egy olyan lehetőség zárult vagy legalábbis szűkült be, ami felkészíthetné az érintetteket a megváltozó körülményekre. Jórészt e furcsa helyzet tapasztalatait összegzi a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) napokban megjelent kiadványa – írja a G7.

Csak elméletben támogatják az élethosszig tartó tanulást a magyarok

Csak elméletben támogatják az élethosszig tartó tanulást a magyarok

A hazai munkavállalókban megvan a szándék, hogy tanuljanak, azonban a megkérdezetteknek csak 20%-a vett részt továbbképzésen az elmúlt évben – derül ki egy friss kutatásból. Ebből is látszik, hogy a munkavállalói szándék önmagában még nem elegendő. A munkaadói oldalon is szemléletváltásra van szükség: hiszen csak azok a vállalatok lehetnek a jövőben versenyképesek, akik stratégiai szinten építik be működésükbe a munkavállalók folyamatos képzését.

Nem akarod, hogy leváltson egy robot? Ezeket tanuld!

Nem akarod, hogy leváltson egy robot? Ezeket tanuld!

Az elkövetkező 15 évben az amerikai állások közel fele automatizálttá válhat – derül ki egy, az Oxfordi Egyetem kutatói által végzett felmérésből. A munkaerőpiaci elvárások gyors változása miatt egyre fontosabb a „lifelong learning”, azaz az élethosszig tartó tanulás, és az ehhez szükséges készségek elsajátítása. Szakértők szerint hamarosan soha nem látott mértékben lesznek fontosak azok a képességek, amelyek a szakmai tudáson felül alapvetően meghatározzák egy munkavállaló személyiségét. Mivel a becslések szerint rövidesen Magyarországon is 1 millió munkahelyet érinthet a kérdés, érdemes időben felkészülni a változásra – munkavállalóként és munkáltatóként is.

Zseniális „béren kívüli juttatást” honosítottak meg a Telenornál

Zseniális „béren kívüli juttatást” honosítottak meg a Telenornál

A Telenor Csoport vezérigazgatója, Sigve Brekke kihívást hirdetett a vállalatcsoport 12 tagvállalatának több mint 30 ezer dolgozója körében. A munkavállalók azt kapták feladatul, hogy 2018-ban minimum 40 óra oktatáson vegyenek részt, hogy már új kompetenciákkal felkészülve alakíthassák a digitális jövőt.