
A sérthetetlenség illúziójában élünk még mindig
Az emberi pszichének van egy érdekes reakciója a félelemre, a pánikra, mégpedig az, hogy a bajt lekicsinyíti, sok esetben annak létezését is letagadja. Éppen ezért van az, hogy az olyan pánikhelyzetekben, mint amilyen most a koronavírus, nagyon sokan nem veszik komolyan a helyzetet, ez az agy védekező mechanizmusa – mondta el Újszászi Bogár László meggyőzés- és befolyásolástechnikai kutató a Portfoliónak adott interjújában.
