
(Ir)racionális üzleti optimizmus - Néha mégis jobb pesszimistábbnak lenni?
Az optimizmus áll a hátterében a legmeglepőbb piaci sikereknek, de ez a leggyakoribb oka a sikertelen vállalkozásoknak is.
10-ből 4 magyar munkavállaló tart attól, hogy egy éven belül elveszíti munkahelyét
Drasztikusan visszaesett a hazai munkavállalók optimizmusa.
Romlanak az üzleti várakozások a hazai vállalatok körében
A GKI konjunktúraindexe márciusban 2021 késő tavaszi szintjére esett.
Nem túl optimisták a fiatalok a jövő évi béremeléssel kapcsolatban
Bár az idén 7,8 százalékkal nőtt a huszonévesek nettó fizetése, a dolgozó fiataloknak csak a 23 százaléka számít 3-5 százalékot meghaladó fizetésemelésre a következő egy évben a K&H ifjúsági indexéhez készült reprezentatív kutatás szerint. Igaz, ez az arány magasnak számít a felmérés történetében, a többség, az érintettek 49 százaléka továbbra is kisebb mértékű béremeléssel számol a jövőben, 24 százalékuk pedig nem vár vastagabb „borítékot”. A pesszimisták aránya pedig minimális, mindössze 3 százalékos.
A krónikus negativitás káros az egészségre
Sokszor halljuk: a magyar egy panaszkodós nép. Akkor sem görbül mosolyra a szánk, mikor nincs igazából semmi, amin bánkódnunk kellene. Akkor is találunk valamit. Azonban kutatások sora támasztja alá, hogya zsörtölődés és a folyamatos drámázás igencsak megrövidítheti az életünket.
