Japánban kipróbálták a 4 napos munkavégzést, és 40%-kal nőtt tőle a produktivitás

Japánban kipróbálták a 4 napos munkavégzést, és 40%-kal nőtt tőle a produktivitás

A Microsoft japán részlegénél a nyári hónapokban kísérletképpen bevezették a 4 napos munkavégzést, és az eredmények pozitív változást mutattak a produktivitás és a dolgozói elégedettség területén. A cég tokiói központjában augusztus összes péntekét "különleges fizetett szabadságként" adták ki a dolgozóknak. A kísérlet eredményeképpen a produktivitás augusztusban 40%-os növekedést mutatott, augusztus végén pedig a dolgozók 92%-a nyilatkozta, hogy elnyerte tetszésüket a program és az újfajta időbeosztás.