Hétindító gondolat: Nem mindegy, hogy rivalizálunk vagy versengünk

Hétindító gondolat: Nem mindegy, hogy rivalizálunk vagy versengünk

Mit tehet egy vezető azért, hogy a kollégák ne rivalizáljanak egymással?  Ha úgy írnánk át a fenti kérdést, hogy a rivalizálás szó helyett a versengést használnánk, akkor is ugyanaz a hangulata lenne? Azt gondolom, nem. Így negatív hangulata van: a rivalizálást akkor használjuk mindennapi beszédünkben, amikor valami kellemetlen személy- vagy csoportközi viszonyra akarunk utalni. Pedig a rivalizálás vagy versengés ugyanarról a jelenségről szól: emberek törekvéséről valamilyen dolog megszerzése céljából, úgy, hogy a másikhoz képest előnyt szerezzenek.

Hétindító gondolat: Te tudod, téged mi inspirál? Na és azt, mi motivál? Nem mindegy!

Hétindító gondolat: Te tudod, téged mi inspirál? Na és azt, mi motivál? Nem mindegy!

Miért tesszük azokat a dolgokat, amelyeket napról napra megteszünk?