
Így nyaralunk mi: a magyarok 60 %-a követi a tengerpartról is a céges levelezést
A munkavállalók többsége nyáron használja fel szabadnapjai jelentős részét, hogy a jó idő beköszöntével a hűtőberendezések helyett az árnyas vízparton töltődhessen fel. Kérdés, hogy mennyire tudjuk ilyenkor magunk mögött hagyni munkahelyi feladatainkat és megélni a vakáció minden percét? Bár egyre kevésbé jellemző, hogy a kollégák vagy a felettesek megzavarnák a nyaralást, a magyar munkavállalók harmada alkalmanként, 9 százaléka pedig rendszeresen még mindig dolgozik a szabadsága alatt is. A Profession.hu friss, reprezentatív felméréséből kiderül, miként telik a dolgozók nyara idén.
Így tudunk egészséges határokat felállítani a céges emailek olvasásában
Valószínűleg mindenki számára ismerős a probléma, mi szerint folyamatosan érkeznek be hozzánk munkavégzés során az e-mailek, amikkel kapcsolatban aztán számos helyen nem létezik még irányelv arra, hogy mennyi időt is kell vagy kellene eltölteni ezeknek az olvasásával és megválaszolásával, de főképp: mikor iktassuk be őket a munkaidőnkbe? Rendszeresen szakítsuk meg a munkavégzést, ha érkezik egy e-mail? Vagy inkább különítsünk el rá időt, amikor tömbösítve olvassuk át a leveleinket?
