
Az elmúlt egy év jelentősen csökkentette a munkavállalók egymás iránti bizalmát
Több mint egy év home office tapasztalata sajnos az egymás iránti bizalmunkat is megtörte kissé. Mi lehet az oka ennek, és hogyan állíthatjuk vissza a bizalmat a munkatársaink és a vezetőink között?
A távmunka és a bizalmatlanság kéz a kézben jár?!
Az elmúlt időszakban a vezetőknek egy olyan működésmódhoz kellett alkalmazkodniuk, melyre semmilyen felkészítést nem kaptak előzetesen. A HBR írása szerint azok a vezetők, akiknek a beosztottjai egyik hétről a másikra távmunkában kezdtek dolgozni, gyakran voltak bizalmatlanok munkavállalóik felé. Hova vezet ez a fajta bizalmatlanság szervezeti szinten? Mit lehet tenni annak érdekében, hogy a távmunka a céges kultúra elfogadott és természetes része legyen?
