Milyen pozitív hozadéka lehet az életünkben megtapasztalt kríziseinknek?

Milyen pozitív hozadéka lehet az életünkben megtapasztalt kríziseinknek?

Hogyan tekinthetünk pozitívan egy krízisre? Egyáltalán lehet pozitívan tekinteni egy krízisre?

Nem kell mindig jól járni

Nem kell mindig jól járni

„Én tudom, hogy elég voltam neked. A kérdés az, hogy vajon te is tudod-e.” Ezt mondja Kate a 45 év című filmben, amikor ráébred, hogy férje fél évszázados, boldognak tűnő házasságukban mindvégig hazudott neki. Kate erős és okos nő. Kate reflektál és átkeretez. Az eszével tudja, hogy nem rajta múlt. És mivel erős és okos, tudja azt is, hogy ez a lényeget illetően édesmindegy. Egy olyan ember mellett élte le az egész életét, aki nem érdemelte meg őt.

Te tudsz (át)keretezni? Ha nem, most figyelj!

Te tudsz (át)keretezni? Ha nem, most figyelj!

Kezdjük Carl Gustav Junggal: „Nem az vagyok, ami történt velem. Az vagyok, amit döntöttem, hogy legyek.” Ennyi a nagy titok, azonban a hétköznapok nyelvére lefordítani már nem ilyen könnyű. Mit is jelent ennek az állításnak a veleje egy egyszerű hétfő este vagy egy mezei kedd reggelén?