
A szereptévesztett trénerek és a cégek, akik azt se tudják, mit akarnak
Gyakran elhangzik, hogy milyen kis részünk van nekünk, trénereknek a személyiség, a viselkedés és ezek révén a szervezeti kultúra változásában. Ezzel egyet is értek. A saját meglátásom erről így hangzik: tapasztalatom szerint mindazzal, amit nyújtani tudok (tréning, mentoring, coaching), összesen csupán 30%-kal járulok hozzá a szervezetben dolgozó kollégák hatékonyabb működéséhez és együttműködéséhez. A fennmaradó 70% a résztvevőkön múlik. 30% a gyakorláson, 40% pedig azon, hogy mindazt, amit elsajátítottak, mennyire képesek tovább adni, példamutatással elől járni és másokat is hasonló viselkedésre, cselekedetekre sarkallni. Ezért hosszú távú célom – noha több év(tized) munkájáról is lehet szó –, hogy minél kevésbé legyen rám szükség. Véleménycikk egy coach tollából.
