2024 második negyedévében szárnyal a munkaerőpiac, kivéve két vármegyét

2024 második negyedévében szárnyal a munkaerőpiac, kivéve két vármegyét

A legnagyobb emelkedés Jász-Nagykun-Szolnok, Heves és Fejér vármegyékben történt.

2021 a toborzás éve volt: kapkodtak a cégek a munkavállalókért

2021 a toborzás éve volt: kapkodtak a cégek a munkavállalókért

A kiélezett verseny pedig újfajta toborzási gyakorlatokat is megkívánt.

Derűre okot adó tendenciák látszanak a hazai álláspiacon

Derűre okot adó tendenciák látszanak a hazai álláspiacon

A meghirdetett pozíciókra átlagosan 40 százalékkal többen jelentkeztek 2020 harmadik negyedévében, mint egy évvel korábban. A legnagyobb érdeklődés a szakmunka, az értékesítés, a fizikai munka és az adminisztrációs állások iránt volt, míg a meghirdetett állások számában a cégvezetői, az építőipari és az egészségügyi munkák területén volt növekedés a tavalyi év azonos időszakához képest – számol be a Pénzcentrum.

Tízből öt dolgozó a helyzet további romlására számít a következő hat hónapban

Tízből öt dolgozó a helyzet további romlására számít a következő hat hónapban

Tízből kilenc céget érint a világjárvány okozta válság a magyar munkavállalók tapasztalatai szerint. A következő hat hónapban tízből öt munkavállaló a helyzet további romlására számít, három szerint nem fog tovább változni, míg egy bizonytalan a helyzetet illetően. Százból négy munkavállaló szerint fog javulni a cége helyzete a következő fél év során – derül ki a Profession.hu friss, reprezentatív felméréséből.