Nem mindig a jó dolgozókat érdemes előléptetni

Nem mindig a jó dolgozókat érdemes előléptetni

A Peter-szabály értelmében ha valaki jól teljesít a jelenlegi posztján egy szervezetben, akkor is előléptetik, ha az új munkakörben nem lesz jó. Sőt a Peter-szabály legdurvább feltételezése, hogy a sok előléptetés végén mindenki olyan pozícióba kerül, amiben már nem kompetens: hiszen ha kompetens lenne, akkor még előrébb léptetnék, így tehát a végén mindenki azt csinálja, amihez nem (vagy legalábbis nem eléggé) ért.