Felforgatta a vírus a munkahelyi étkezési szokásokat

Felforgatta a vírus a munkahelyi étkezési szokásokat

A koronavírus-járvány kitörése, és a home office széles körű bevezetése jelentős hatással volt a hazai munkavállalók étkezési szokásaira is – derül ki a Profession.hu nyári reprezentatív felmérésének eredményeiből. Jelenleg tízből 7 munkavállaló otthonról viszi magával az ebédet, ugyanis egyrészt az étkezési lehetőségek jelentősen szűkültek a munkahelyek környékén, másrészt mert ezt a megoldást tartják a dolgozók a legbiztonságosabbnak a járvány szempontjából.

Így hatott a koronavírus a munkahelyi étkezési szokásokra

Így hatott a koronavírus a munkahelyi étkezési szokásokra

Az éttermek bezárása és csökkentett üzemű újranyitása nem hagyta érintetlenül a munkahelyi étkezési lehetőségeket sem – ez derült ki a Wolt és a Profession.hu közös felméréséből. A megkérdezett fővárosi cégek 28 százaléka óvatosan indítja újra a munkahelyeket, ennek része az egészségvédelmi intézkedések bevezetése, és a biztonságos étkezési lehetőség megteremtése is.

A magyarok egyharmada szívesebben ebédel egyedül, mint a kollégákkal

A magyarok egyharmada szívesebben ebédel egyedül, mint a kollégákkal

Manapság már a rugalmasságot keresik a dolgozók a munkahelyeken, és az is kiderült, hogy egy átlag munkavállaló kevesebb mint egy órát vesz igénybe ebédidőben - egy átlagos ebédszünet 31 percig tart. Az emberek jellemzően inkább maguk akarják beosztani a szabadidejüket, nem veszik ki kötelezően ebédkor a szünetet, számol be a HRCENTRUM.