
Nem várt veszély az épületek újranyitásakor: erre is fontos odafigyelni!
A koronavírus-járvány miatti karantén időszakában számos olyan munkahely és középület állt üresen vagy félig üresen, amit tervezői folyamatos használatra szántak. Ez az épületek újranyitásakor veszélyt jelenthet a bennük dolgozó és élő emberek számára. A Magyar Környezettudatos Építés Egyesülete (HuGBC) webinárium-sorozata a kockázatok feltérképezésérének és csökkentésérének kérdéseit járja körül; a harmadik alkalom a levegőminőség kérdésére koncentrált.
A top 3 tényező, ami garantáltan hazavágja a dolgozók közérzetét
A szagok és az illemhely állapota zavar a legjobban a munkahelyünkön ‒ ez derült ki egy irodai dolgozók körében végzett friss kutatásból. Ma már az egészséges munkakörnyezet egyre nagyobb szerepet kap a munkaerő-megtartásban és a toborzásban, mert nem mindegy, hogy milyen körülmények között töltjük el azt a minimum 8 órát, ami a napunk legaktívabb része. A 200 fős kutatás arra is rávilágít, hogy milyen körülményeket szeretnének a munkahelyükön az irodisták.
