
A kevesebb néha több: érvek a minimalista életmód mellett
„Olyan dolgokat veszünk, amire nincs szükségünk, abból a pénzből, ami nem a miénk, hogy lenyűgözzünk embereket, akiket még csak nem is szeretünk.” – hangzik el a Harcosok klubja című filmben. A kissé negatív hangvételű idézet tökéletesen példázza a mai fogyasztói társadalom felszínességét. Azonban csak rajtunk múlik, hogy megmaradunk-e a sekélyes álvalóságban, vagy tárgyak gyűjtése és a kifelé fordulás helyett, magunkban teszünk rendet és mélyebbre ásunk.
