Rosszabbakká tesz minket, ha jó embernek tartjuk magunkat?

Rosszabbakká tesz minket, ha jó embernek tartjuk magunkat?

Mi van akkor, ha éppen az a meggyőződésünk tart vissza minket attól, hogy jobb emberré válhassunk, hogy jó embernek tartjuk magunkat? Dolly Chugh szociálpszichológus 2018-as TED Talkjában többek közt azt fejtegeti, miért is annyira nehéz észrevennünk, ha előítéletesen gondolkodunk, és felismernünk az ezzel kapcsolatos hibáinkat. Arra is rámutat, hogy akkor válhatunk jobb emberekké, ha elkezdjük felismerni és elismerni a hibáinkat, és elfogadni, hogy nem vagyunk "jó emberek".