A járványügyi korlátozásoknak köszönhetően új mentális egészségi jelenség terjed a világban

A járványügyi korlátozásoknak köszönhetően új mentális egészségi jelenség terjed a világban

Az Amerikai Pszichológiai Társaság, az APA márciusi felmérése szerint a válaszadók nagyjából fele a járvány elmúltával is kerülné a társas eseményeket, szorong a szociális kontaktusok lehetőségétől, és inkább otthon maradna. A fekete válaszadók 57 százaléka válaszolta azt, hogy nem szívesen menne el hazulról, az ázsiaiak 51, a latinók 50 százalékban voltak az otthon maradás mellett. A fehér válaszadók 47 százaléka válaszolt ugyanígy. 

Az elszigeteltség is magas kockázati tényező a betegségek kialakulása szempontjából

Az elszigeteltség is magas kockázati tényező a betegségek kialakulása szempontjából

A jelenlegi világjárvány következtében emberek százmilliói kényszerülnek társaiktól, szeretteiktől hosszú ideig távolságot tartani. Ráadásul a távmunka, kijárási korlátozások, karantén és kórházi izoláció egyaránt megváltozott ingerhelyzetet teremtenek. Módosulnak a napi rutinok, monotonná válhatnak a hétköznapok, és még az érzékszerveinket is kevesebb új inger éri. A mindennapi szociális és környezeti hatások hiányának számos negatív hatása van testi és mentális állapotunkra, melyeket érdemes figyelembe venni és kezelni tartós izoláció során.

Magányosnak lenni nemcsak fájdalmas, de még agykárosító hatású is

Magányosnak lenni nemcsak fájdalmas, de még agykárosító hatású is

A Society of Neuroscience éves találkozóján mutatták be annak a kutatásnak az eredményeit, amely forradalmasíthatja az elképzeléseinket a magányos életvitel hatásairól. A kutatók egy hónapra elválasztottak egereket a társaiktól, majd megvizsgálták az agyukat. A „magányos” egerek idegsejtjeinek száma elkezdett lecsökkeni az agyuk bizonyos területein.