A pozitív érzelmek első számú kutatójának üzenete, amit mindenkinek meg kellene fogadni

A pozitív érzelmek első számú kutatójának üzenete, amit mindenkinek meg kellene fogadni

A pszichológia tudományában hosszú időkig mellékszereplőként kezelték a pozitív érzelmeket, miközben a negatív társaik élvezték a rivaldafényt. Azonban számos kutató fordított a helyzeten, így azóta már egész konferenciákat szentelnek a témának. A novemberben tartandó hazai IV. Pozitív Pszichológia Konferencia főelőadójának, Barbara Fredricksonnak gondolatait hoztuk el nektek, akivel a konferencia háziasszonya, Cser Alexandra készített villáminterjút.