Klímaháború az irodákban: mennyi legyen az annyi?

Klímaháború az irodákban: mennyi legyen az annyi?

A nyári időszakban állandó vita tárgya a megfelelő irodai hőmérséklet: míg a hölgyek gyakran ebben az évszakban is pulóvert visznek magukkal a munkahelyükre, a férfiak számára felüdülést jelent egy klimatizált helyiség. A munka hatékonysága szempontjából sem mindegy, hogy hány fokra állítjuk a termosztátot: egy friss felmérés például arra mutatott rá, hogy a nők jobban teljesítenek melegebb környezetben.

Izzasztó meleg van az irodában? Nem baj, van előnye is

Izzasztó meleg van az irodában? Nem baj, van előnye is

A magas irodai hőmérséklet jót tesz a nők produktivitásának – állítják a kutatók. A nők gyakran panaszkodnak, hogy az irodai hőmérséklet túl alacsony nekik. Most több kutatási eredményből úgy tűnik, hogy ez nem is csak kényelmi kérdés…