„Nem hisztis vagyok, hanem szuperérzékeny!”

„Nem hisztis vagyok, hanem szuperérzékeny!”

Az emberek negyedét érinti a szuperérzékenység. Vajon te is köztük vagy?

21. századi ”betegség”: az információ nassolás

21. századi ”betegség”: az információ nassolás

Az agyunk minden helyzetben próbál értelmet nyerni a körülöttünk lévő információáradatból, információhiányban pedig akár automatikusan is „befoltozza” a hiányzó részeket. Ilyen hajlam mellett, úgy tűnik, az agyunk simán információfüggővé válhat! Ezt a jelenséget is vizsgálják mostanában az elmeműködéssel foglalkozó kutatások - írja a HRDoktor.

Normális, ha megunom a munkám?

Normális, ha megunom a munkám?

Találkozott már olyan vezetővel/munkavállalóval, emberrel, aki sok év munkavégzés után nem unta kicsit sem, amit csinál? Ha igen, mi lehet a titok? Milyen jó megoldásokat látott a megújulásra?