
3 dolog, amit még az év vége előtt ’meg kell tenned’
Ezek a tevékenységek kicsit talán meg is könnyíthetik az utolsó hetek hajráit.
Erősítsd az immunrendszered – a hála mint boldogságfokozó eszköz
Hogyan tudunk az év végi hajrában tudatosan megállni, örülni, hálásnak lenni?
Miért van az, hogy megannyi dolog mellett elsétálunk az életben, mely boldogabbá tenne minket?
Kapcsolj a hála frekvenciájára!
3 boldogságfokozó technika a borongós, szürke hétköznapokra
Mit tehetünk azért, hogy csak az időjárás váljon egyre sötétebbé, a hangulatunk ne?
A dm Magyarország 50.000 forinttal hálálja meg a dolgozóinak példaértékű helytállásukat
A dm így köszöni meg dolgozói munkáját, kitartását, szakmai és magánemberként tanúsított hozzáállását, amely lehetővé tette, hogy a koronavírussal terhelt helyzetben is a lehető legmagasabb színvonalon szolgálják ki a vásárlókat, segítve ezzel is a járvánnyal szembeni védekezést. Az összesen majdnem 150 millió forintból a vállalat közel 3000 munkavállalója egyidejűleg részesül. A dm dolgozói pozíciótól és bértől függetlenül ugyanakkora összeget kapnak utalvány formájában egyéni erőfeszítéseik elismeréseként az októberi fizetésük mellé.
Így hat a szervezeti kultúrára több ezer köszönőlevél a cégvezető tollából
Egy Sheldon Yellon nevű cégvezető a vállalat minden tagja számára, mintegy 9200 embernek írt évente kézzel születésnapi kártyákat. Az eredmény pedig meglepő lett.
Ezért háláld meg a dolgozóknak, amit az elmúlt hónapokban a cégért tettek!
Miért olyan felemelő dolog ámulatba esni, és hálát érezni? Miért van az, hogy nemcsak kicsi, de egészen nagy dolgok mellett is elsétálunk az életünkben, amiket észre kellene vennünk? Amiket ha észrevennénk, jobb emberekké, jobb munkavállalókká, partnerekké, barátokká (stb.) válnánk, és általában véve az elégedettségünk, a jóllétünk növekedne? Ezeket a kérdéseket járta körül dr. Ferenczi Andrea pszichológus, egyetemi adjunktus (Károli Gáspár Református Egyetem) a tavalyi Pszinapszison megtartott előadásában. Idén tavasszal sajnos nem kerülhetett megrendezésre a Pszinapszis, de a tavalyi előadásról írt beszámolónk felidézése a téma miatt nagyon is aktuális.
Kapcsolj a hála frekvenciájára!
Miért olyan felemelő dolog ámulatba esni, és hálát érezni? Miért van az, hogy nemcsak kicsi, de egészen nagy dolgok mellett is elsétálunk az életünkben, amiket észre kellene vennünk? Amiket ha észrevennénk, jobb emberekké, jobb munkavállalókká, partnerekké, barátokká (stb.) válnánk, és általában véve az elégedettségünk, a jóllétünk növekedne? Ezeket a kérdéseket járta körül dr. Ferenczi Andrea pszichológus, egyetemi adjunktus (Károli Gáspár Református Egyetem) az idei Pszinapszison megtartott előadásában.
Michelangelo, a nagy projektmenedzser
Hogyan kerül a csizma az asztalra, avagy mit keres egy művészettörténész a fizikai munkaerő kihívásaival foglalkozó teremben egy HR konferencián? Merült fel a kérdés László Zsófia (művészettörténész, ArtWork) előadása kapcsán az első debreceni HR Festen, ahol számos újdonság mellett az is kiderült, hogy igenis van keresnivalója a művészetnek a HR-en belül.
