Velünk születik vagy fejleszthető a pozitív hozzáállás?

Velünk születik vagy fejleszthető a pozitív hozzáállás?

A pozitivitás vajon öröklődő, vagy a nevelés teszi, esetleg tanulással elsajátítható?

Pozitív hozzáállás: velünk születik vagy fejleszthetünk rajta?

Pozitív hozzáállás: velünk születik vagy fejleszthetünk rajta?

A gyerekkor rácsodálkozó, befogadó, az ingereket örömmel fogadó viselkedése gyakran csodálatot vált ki, vágyunk mi is ilyennek lenni, és jólesne, ha ez örökké tartana. Olyan kérdések jutnak eszükbe, hogy vajon ez öröklődő, vagy a nevelés teszi, esetleg ilyennek születik valaki? Talán mindenki? De akkor mitől változunk meg? Leginkább attól, hogy felnőtté válva számos pozitív és negatív tapasztalatot szerzünk, és például megtanuljuk, hogy mi az a pozitív hozzáállás, és mi az, amikor magunkat féltve mindent elutasítunk, mert olyan élmények értek, amelyek árthatnak nekünk.