
13. havi fizetés: kevesen számíthatnak rá
A hazai munkavállalók 14 százaléka számíthat év végén 13. havi bérre. Hazánkban egyelőre nem gyakori juttatás ez, de évről évre jobb a helyzet, öt éve még csupán a dolgozók 11 százaléka kapta. Jelenleg a fővárosi multiknál osztogatják a legjobban.
Duplájára nőtt bérek: alacsonyabb végzettség, magasabb fizetés?
Az elmúlt öt évben az alapfokú iskolai végzettséggel rendelkező dolgozók bére nőtt a legjobban – derül ki a Fizetesek.hu legújabb kutatásából. Igaz, óriási volt a lemaradás, a diplomás munkavállalók még így is kétszer annyit keresnek.
