
A cégeknek érdemes azonnal elkezdeni felkészülni az új panasztörvény által szabott kötelezettségekre
Új törvény kötelezi a cégeket egy visszaélés-bejelentő rendszer létrehozására.
Hamarosan Magyarországon is kötelezővé válik a vállalaton belüli visszaélések bejelentése
Az új Európai Uniós irányelvnek megfelelően láthatóvá válnak a vállalati visszaélések.
Hajlamosabbak a munkavállalók a szabályszegésre a veszélyhelyzet óta
A globális krízis hatására kialakult gazdasági lassulás világszerte kockázatot jelent a vállalatok etikus működésére – derül ki az EY közel 3600 cégvezető és beosztott megkérdezésén alapuló nemzetközi felméréséből. A szervezetek munkavállalói és beszállítói ugyanis hajlamosabbá váltak a szabályok megszegésére annak érdekében, hogy megőrizzék az egészségügyi veszélyhelyzet előtt elért pozícióikat.
Ezentúl bátran bejelenthetjük, ha visszaélést tapasztalunk munkahelyünkön
Néhány hónapon belül kötelező lesz az etikai bejelentő rendszer kialakítása minden ötvennél több főt foglalkoztató vállalkozás számára – hívták fel rá a figyelmet az EY szakértői. A közérdekű bejelentők megóvása érdekében ugyanis az eddiginél is szigorúbb kereteket vezet be egy új, európai uniós irányelv, amit 2021. decemberéig a magyar jogrendszerbe is át kell ültetni.
