Tényleg az érzelmeinkben rejlik a munkahelyi sikerünk titka?

Tényleg az érzelmeinkben rejlik a munkahelyi sikerünk titka?

Egy-egy kudarc, sikertelen munkahelyi szituáció, rosszul sikerült megbeszélés, alulteljesítő tréning után vajon kinek jutott már eszébe, hogy az okok az érzelmi intelligencia alacsony mértékében is keresendők? Alig akad olyan ember, aki ne lett volna már kíváncsi az IQ-jára, és akár titokban is, de ne töltött volna már ki egy-egy intelligenciatesztet, ha pedig magas eredmény jött ki, elbüszkélkedett vele. De mi a helyzet az EQ-szintünkkel? Ezt is tudjuk mérni vajon? Hányan próbálták már meg kideríteni, hogy az érzelmi intelligenciájuk milyen mértékű?