
Mi lett veled, cafeteria? Most kiderül!
Mi lesz veled, cafeteria? – tettük fel a kérdést tavaly, miután 2018. július 20-án az Országgyűlés elfogadta azt a 2019-es adócsomagot, amely alapjaiban változtatta meg a béren kívüli juttatások szabályrendszerét. Mostanra kirajzolódni látszik a válasz: a Process Solutions Pénzügyi és Számviteli Szolgáltató kutatása azt nézte meg, hogyan reagáltak a munkáltatók a januárban életbe lépett változásokra.
Cafetéria 2019: kemény munka lesz, de nem lehetetlen küldetés
A SZÉP-kártyát leszámítva jövőre szinte minden dolgozói juttatás egységesen úgy fog adózni, mint a munkabér. Ettől még a cafetériának nem alkonyul be, a hatékony javadalmazási rendszer kialakítása azonban komoly erőfeszítéseket igényel.
