Molnár Áron, noÁr: „Le kell győznöm magamat, különben legközelebb a rehabon beszélgetünk”

Molnár Áron, noÁr: „Le kell győznöm magamat, különben legközelebb a rehabon beszélgetünk”

A WHO két évvel ezelőtt, 2019 tavaszán nyilvánította hivatalosan is mentális betegségnek a kiégést, ami most már nemcsak menedzsereket fenyeget, hanem bárkit utolérhet. A tüneteket ismerjük: folyamatos fáradtság, a hatékonyság elvesztése, a cinizmus felerősödése – az okokat illetően viszont csak tippelgetünk, pedig ebben kéne okosnak lenni. Azért, hogy nyakon csíphessük az esetleges jeleket, én egy olyan embert hívtam beszélgetni, aki láthatólag töretlen energiával tolja, és messze nincs kiégve. Még. Vagy már igen, csak jól leplezi. Határvonalakról, lelkesedésről, munka/párkapcsolat egyensúlyról és a kiégéses frusztrációkról kérdeztem Molnár Áron, színészt, a noÁr Mozgalom „frontemberét”.

Évente 440 milliárd forintnyi kiesést jelent a kezeletlen munkahelyi stressz

Évente 440 milliárd forintnyi kiesést jelent a kezeletlen munkahelyi stressz

Nemrég megírtuk, milyen módszert ajánl a kiégés kezelésére Pál Feri atya. Ezúttal kicsit részletesebben járjuk körül a kérdést, és azt vizsgáljuk meg, munkáltatóként mit lehet tenni a már kialakult kiégés kezeléséért, illetve hogyan előzhetjük meg a burnout szindróma kialakulását. A HRFeed összeállítása.

Nyaralásra hurcolt laptop, gyomorgörcs a hétfőtől: súlyos bajokat is jelezhetnek

Nyaralásra hurcolt laptop, gyomorgörcs a hétfőtől: súlyos bajokat is jelezhetnek

A legtöbb ember számára a munka nem egy választható opció, hiszen pénzre van szükség a megélhetéshez, a pénzért pedig dolgozni kell. Mivel azonban a munkahelyünkön töltjük el a napunk igen tetemes részét, egyáltalán nem mindegy, hogyan viszonyulunk hozzá, mit vált ki belőlünk. Nagyon káros tud lenni, ha az ember nem szereti a szakmáját, a munkahelyét, de az sem egészséges, ha valaki túlzottan szereti, csak a munkájának él, és minden mást háttérbe szorít az életében.